Akıllı Telefon Ağustos 25, 2021 16:26

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G’de Akıl Almaz Önlem

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G satın alanlar akıllı telefona dışarıdan müdahaleyi unutun. Samsung güvenlik önlemlerini artırdı.
Samsung Galaxy Z Fold 3 5G’de Akıl Almaz Önlem

Modern tasarım ve yenilikçi anlayışı bir arada sunan Samsung Galaxy Z Fold 3 5G şu an sektördeki en iyi akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Birçok üst düzel kullanıcı ya da geliştirici gibi bazı Galaxy Z Fold 3 5G kullanıcıları da akıllı telefonlarının bootloader kilidini açmak isteyecektir. Fakat bu yaparken iki defa düşünmez zorunda kalacaklar.

Bazı Android kullanıcıları Android cihazlarını root’lamak için bootloader kilini açmakta. Bu sayede telefonun derinliklerine inip daha fazla özelleştirme ve işlevden yararlanabilmekte. Samsung uzun süreden beri bu durumun karşısında ve akıllı telefonlara kesinlikle dışarıdan müdahale yapılmasını istemiyor. Halihazırda Samsung telefon ve tabletlerde root’a karşı bazı güvenlik önlemleri alınmış durumda.

Önyükleyici / Bootloader kilidinin açılması, Samsung’un Knox güvenlik paketini açar ve cihazın garantisini geçersiz kılar. Kullanıcılar, tüm Knox güvenlik özelliklerini ve hatta Samsung Pay’e erişimi kaybediyor.

Galaxy Z Fold 3 5G modelinde güvenlik önlemleri bir adım daha ileri taşınıyor. XDA Developers sitesinde yer alan habere göre katlanabilir  akıllı telefonun önyükleyici kilidini açtığınız takdirde tüm kameralar devre dışı kalıyor. Galaxy Z Fold 3 önyükleyici kilidinin açılmasından önceki son onay ekranı, işlemin devam etmesi durumunda kameraları devre dışı bırakacağı konusunda kullanıcıları uyarı veriyor.

Önyükleyici kilidi açıldığında ve cihaz yeniden başlatıldığında kameralar kullanılamaz hale geliyor. Stok kamera uygulamaları, yüz tanıma ve üçüncü taraf bazı uygulamalar bile kilidin açılması sonrası çalışmıyor.

Kimse daha fazla özelleştirme için telefonun kamera özelliğinden feragat etmek istemez. Samsung muhtemelen bir sonraki tüm telefonlarına benzer güvenlik katmanını getirecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.