Bilgisayar Ağustos 25, 2021 17:51

Realme Book İlk Satışlarıyla Herkesi Şaşırttı!

Realme Book anavatanı Çin'de satışa sunuldu. Realme'nin ilk dizüstü bilgisayarı beklendiği gibi yoğun ilgi ile karşılaştı.
Realme Book İlk Satışlarıyla Herkesi Şaşırttı!

Realme birkaç gün önce gerçekleştirdiği etkinlikte ilk dizüstü bilgisayar çözümü olan Realme Book ile karşımıza çıktı. Dizüstü bilgisayar bugün itibariyle satışa sunuldu ve beklendiği gibi yoğun ilgi ile karşılaştı.

Realme Book’un ilk satışları etkileyici görünüyor. İlk etapta sadece Çin’de satışa sunulan dizüstü bilgisayar dakikalar içerisinde Realme’ye 10 milyon yuan / 1,54 milyon $ gelir sağladı. Elde edilen gelir şirketin kendi çevrimiçi mağazasının yanı sıra JD.com ve Huantai Mall’da kayıtlı satışları içerir .

Çin’de Realme Book’un iki modeli var: Core i5 + 8GB RAM + 512GB SSD, 4.299 yuan (664 $) ve Core i5 + 16GB RAM + 512GB SSD 4.699 yuan (725 $) olarak fiyatlandırılıyor.

RealmeBook metalik bir gövdeye, aynalı bir marka logosuna ve ön kısımda arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahip. Dizüstü bilgisayar sadece 1,38 kg ve katlandığında 14.9mm kalınlığında. Mavi ve gri renk seçenekleriyle çıkış yapan bilgisayar 16 GB’a kadar LPDDR4X RAM ve 512 GB’a kadar PCIe SSD depolama ile birleştirilmiş 11. Nesil Intel Core i5 işlemcisi tarafından desteklenmekte.

Grafikler içinse dizüstü bilgisayar Intel’in Iris Xe grafiklerini kullanıyor ve kutudan Windows 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Ancak bilgisayar kısa süre içerisinde Windows 11 sürümüne yükseltilecek.

Bilgisayar 54 Whr pil ile çalışır ve 65 W süper hızlı şarj desteği ile birlikte geliyor. Realme’nin açıklamalarına göre bilgisayar 11 saat pil ömrü sunabiliyor. 30 dakikalık şarjla ise pilin %50 dolmakta.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.