Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 25, 2021 13:52

iPad mini 6 Bu Özellikler ile Gelirse Olay Çıkar

Apple'ın uygun fiyatlı tableti iPad mini 6 hakkında her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Bugün gelen bilgiler ortalığı karıştıracak.
iPad mini 6 Bu Özellikler ile Gelirse Olay Çıkar

Koronavirüs pandemisi ile birlikte çocukların uzaktan eğitime geçiş yapması tablet sektörünün yükselmesine neden olmuştu. Tablet satışlarında veliler genellikle uygun fiyatlı modellere yönelmişti. Bu süreçte eli zayıflayan Apple’ın bir şeyler yapması gerekiyordu. Cupertinolu teknoloji devi bu yüzden karşımıza çok yakında iPad mini 6 ile çıkacak.

iPad mini 6 özellikleri ile rakiplerine taş çıkaracak

Uygun fiyatlı tablet pazarında rakiplerine pazar payı vermek istemeyen Apple, bu modelini görünüşe göre bir amiral gemisi gibi özellikler ile donatacak. Gelen bilgilere göre tablette 8.4 inç büyüklüğünde Liquid LCD ekran yer alacak. Bu ekran 60 Hz tazelemeyi destekleyecek. Daha kompakt yapıda olacak olan tablet 206 x 138 x 6.1 mm boyutları ile taşınabilirlik konusunda kolaylık sağlayacak.

Space Gray, Silver, Rose Gold, Green ve Sky Blue renk seçeneklerine sahip olacağı söylenen bu modelde, Apple’ın iPhone 12 ailesinde kullandığı Apple A14 Bionic yonga sti bulunacak. RAM konusunda muhtemelen Apple 4 GB RAM‘e yer verir. iPadOS 15 ile PC’lerin yapabildiği her şeyi yapma imkanı sunan Apple, bu model de bir de Apple Pencil desteği sunacak. Çizim konusunda büyük avantajlar sunan Apple Pencil’in mini modelde de çalışacak olması Apple’ın elini iyice güçlendirecek.

iPad mini 6

Yeni küçük canavarda Wi-Fi 6 ve 5G desteğinin de bulunacağı söyleniyor. iPad Air’da gördüğümüz gibi tuş kilidine entegre edilmiş Touch ID parmak izi okuyucusunun da mini modelde olması bekleniyor. 64 GB, 128 GB ve 256 GB dahili depolama birimi seçenekleri ile gelecek olan bu modelin Eylül ayında tanıtılacağı söyleniyor.

Eylül ayında bildiğiniz gibi iPhone 13 etkinliği olacak. Ancak Apple tabletini bu etkinlikte değil, Eylül’ün sonunda düzenleyeceği ikinci etkinliğinde sergileyecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.