Xiaomi Ağustos 24, 2021 13:26

Xiaomi Mix 4 Öğretmenleri Mesleğinden Edebilir

Xiaomi'nin yeni canavarı Xiaomi Mix 4, yapay zeka özellikleri ile dil öğretmenlerini mesleğinden edebilir. İşte telefonun ilginç özelliği.
Xiaomi Mix 4 Öğretmenleri Mesleğinden Edebilir

Çinli Xiaomi, merakla beklenen telefonu Xiaomi Mi Mix 4 ile geçtiğimiz haftalarda karşımıza çıkmıştı. Amiral gemisi segmentinde yer alan bu telefon satışa sunulduktan sonra ilginç özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Bugün ise telefonun özellikle dil öğretmenlerini mesleğinden edebilecek bir özelliği keşfedildi.

Xiaomi Mi Mix 4 çeviri özelliği ile dikkat çekiyor

Kaynaklara göre yeni amiral gemisi telefon, yapay zeka kullanarak gerçek zamanlı olarak altyazı eklemenizi sağlayan Xiaoai Translation adlı bir özellik ile geliyor. Bu özellik, Android’deki Google Live Caption‘a benziyor. Xiaomi mühendislerine göre, Xiaoai Çeviri’nin yeni sürümü, şirketin kendi simultane çeviri teknolojisine dayanıyor ve en gelişmiş yapay zeka teknolojisi olarak kabul ediliyor.

Yeni Xiaoai Çeviri özelliği, kullanıcıların her zaman, her yerde hızlı bir şekilde tercüme yapmasına yardımcı olacak. Kullanıcılar, kontrol merkezini aşağı çekerek çeviri aracını etkinleştirebilecek. Xiaoai Çeviri, canlı video, çevrimiçi konferans veya sesli aramaları çevirmek için de kullanılabilecek. Xiaomi, çevirinin kararlı, doğru ve hızlı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, bu özelliğin birçok İngiliz aksanıyla uyumlu olması dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi, Xiaoai Çeviri‘nin çeviri motorunu sürekli olarak iyileştireceğini belirtiyor. Ek olarak, Xiaoai Tercüme, daha küçük diller için destek alacak. Bu çeviri özelliği, çeşitli Xiaomi akıllı telefonlar için Eylül ayından itibaren MIUI 12.5 Kararlı Güncellemesinde kullanıma sunulacak.

Yapay zeka ile çeviri yapma olayı günümüzde artık yükselişe geçti diyebiliriz. Bu özellikler yaygınlaştıkça özellikle günlük hayatta çeviri için oldukça kolaylık sağlayacak. Dil öğretmenlerinin gelecekte meslekleri bu teknolojilerden dolayı tehlikeye girebilir. Çünkü bu seviyede bile çeviri uygulamaları beklenenden de iyi performans sergiliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.