WhatsApp Ağustos 24, 2021 16:26

WhatsApp’ın Yeni Tablet Uygulaması Yolda

WhatsApp yeni bir tablet uygulaması geliştiriyor. Whatsapp'ın yeni tablet uygulaması beta versiyonu şu an iPad'ler için mevcut.
WhatsApp’ın Yeni Tablet Uygulaması Yolda

Facebook’a bağlı ve 2 milyarı aşan kullanıcısıyla en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın artık tabletler için de uygulaması olacak. Son gelişmelere bakılırsa WhatsApp tablet modelleri için yeni bir uygulama geliştiriyor.

Whatsapp Tablet Uygulaması Yolda

Whatsapp’ın kullandığı uçtan uça şifreleme teknolojisi ana hesabı zorunlu tutuyor. Örneğin, telefonunuzda internet olmadan WhatsApp Web’i kullanmanız mümkün değil. Ancak şirket son zamanlarda bir WhatsApp hesabının ana hesaptan bağımsız olarak farklı cihazlarda çalışmasını sağlayacak bir sistem üzerine yoğunlaşmıştı.

WABetaInfo’dan aktarılan bilgilere göre, yolda olan WhatsApp’ın yeni tablet uygulaması, çoklu cihaz desteği kapsamında olacak ve ana cihaz ile aktif eşleştirmeye gerek kalmayacak.

whatsapp'ın yeni tablet uygulaması

Şu an iOS Whatsapp Beta kullanıcıları iPad’lerinde bu özelliğin beta versiyonunu deneyebilirler. Ancak, Android tablet cihazları için henüz bu özellik yayınlanmadı. Muhtemelen yakın zamanda da beta versiyonu Android tarafında kullanıma sunulabilir.

WhatsApp‘ın yeni tablet uygulaması için herkese açık hale gelmesi biraz zaman alabilir. WABetaInfo, “gelecek güncellemelerin” üzerinde çalıştığını iddia ediyor, ancak ne zaman kullanıma sunulacakları konusunda kesin bir bilgi yok. Ne zaman yaparlarsa, sohbetlerinizi daha büyük ekrana taşıyabilirsiniz.

WhatsApp çoklu cihaz desteği ve tablet uygulamalarına ilişkin yeni bilgiler sızdırıldıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.