Akıllı Telefon Ağustos 24, 2021 9:20

Redmi Note 10 Lite Geliyor, Model Adları İyice Karıştı

Xiaomi görünüşe bakılırsa yeni bir telefon hazırlığında. Redmi Note 10 Lite ismiyle çıkış yapacak model kafaları karıştıracak.
Redmi Note 10 Lite Geliyor, Model Adları İyice Karıştı

Redmi Note 10 ailesine yeni bir üye dahil olmak üzere. Note 10 serisi bölge ve para göre isimlendirmede farklılık gösteren sekiz modelden oluşuyor. Redmi Note 10 Lite ile birlikte bu sayı dokuza yükselecek.

Cihazın varlığına dair kanıt güvenilir bir kaynak tarafından yayınlandı. Burada telefonun model kodu ve özellikle  “curtana” kod adı sıkı takipçiler için bir şey ifade edecektir.

“Curtana” kod adı daha önce birçok ülkede satışta olan Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro’nun Hindistan modelleri için de kullanıldı. Bu gelişme Redmi Note10 Lite’ın teknik özellikleri noktasında Redmi Note 9S’i referans alacağı anlamına geliyor.

Geçen yıl tanıtılan Redmi Note 9S yeni bir isimlendirme altında tekrar satışa sunulacak. Ancak Xiaomi’nin özellikle görünüm noktasında değişimler yapması bekleniyor. Redmi Note10 Lite muhtemelen diğer Note10 serisi cihazlara benzeyecek.

Teknik özellikler noktasında da bazı farklılıklar bekliyoruz. Note 10 Lite modelinde bir MedaiTek işlemci görmemiz muhtemel görünüyor. 48 megapiksel üçlü arka kameraya sahip olması beklenen telefonda IPS LCD ekran yer alabilir. Zira telefondaki “Lite” takısı göz önüne alındığında Xiaomi fiyat seviyesini aşağıda tutmaya çalışacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.