Akıllı Telefon Ağustos 24, 2021 10:02

OPPO MagVOOC Manyetik Kablosuz Şarj Cihazları Tanıtıldı

Realme'nin ardından OPPO da kendi manyetik kablosuz şarj cihazlarını duyurdu. OPPO MagVOOC ailesinde dört yeni ürün yer alıyor.
OPPO MagVOOC Manyetik Kablosuz Şarj Cihazları Tanıtıldı

OPPO, akıllı telefonlar için geliştirdiği VOOC hızlı şarj teknolojisine dair son yenilikler için Smart China Expo 2021 konferansında yerini aldı. OPPO MagVOOC olarak isimlendirilen yeni nesil şarj teknolojisinde dört yeni ürün yer alıyor.

İlk ürün Apple’ın MagSafe çözümüne fazlasıyla benziyor. Ürün mıknatıslar yardımıyla akıllı telefonun arkasına takılan bir disk şeklinde. iPhone 12 serisi için tanıtılan MagSafe 15 watt şarj desteği sunarken, OPPO’nun çözümü ise 20 watt’a kadar çıkış sağlayabiliyor. Cihaz sadece manyetik şarj yuvasına sahip akıllı telefonlarla uyumlu görünüyor.

OPPO ayrıca 40W‘lık bir manyetik şarj istasyonunu da sergiledi. Ürün, 4.000 mAh büyüklüğündeki bir pili 56 dakikada yüzde yüz doldurabiliyor. Ek olarak OPPO’dan yapılan açıklamada şarj istasyonunda 5 dakikalık şarj ile bir saat kullanım sunabildiği belirtildi. Üründe ayrıca gece şarj işlemi bittikten sonra otomatik olarak geçiş yapılan sessiz mod özelliği de mevcut.

MagVOOC ekosistemi çerçevesinde 20 watt çıkış gücüne sahip 4500 mAh kapasiteli bir powerbank da sunuldu.  Bu üründe yine güçlü mıknatıslar yardımıyla arkasına takılan akıllı telefonu kablosuz şarj ediyor.

OPPO fuarda ayrıca herhangi bir aksesuar bağlanmaya gerek kalmadan enerjiyi bir akıllı telefona uzaktan aktarılmasını sağlayan “hava” şarj teknolojisini sergiledi. Bu şekilde maksimum 7.5 watt güç çıkışı sağlanabiliyor. Saydığımız tüm bu ürünlerin ne zaman satışa sunulacağı ise OPPO tarafından henüz açıklanmadı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.