Akıllı Telefon Ağustos 24, 2021 10:51

Huawei Harmony OS 2.1 Yeni Özelliklerle Geliyor

Huawei Harmony OS 2.1 güncellemesini hazırlıyor. Sertifika bilgilerinde ortaya çıkan yeni sürüm ilk kez P50 serisinde yer alacak.
Huawei Harmony OS 2.1 Yeni Özelliklerle Geliyor

Huawei Harmony OS 2.1 güncellemesi için kolları sıvamış görünüyor. Yeni sürüm Çin’de P50 ile birlikte Çin’de sertifika sürecinden geçti. Huawei yakın zamanda gerçekleştirdiği etkinlikte Huawei P50 serisini görücüye çıkardı. Huawei P50’nin yalnızca Snapdragon 888 4G işlemcili versiyonu mevcut. Söz konusu Pro model olduğunda ise Snapdragon 888 4G ve Kirin 9000 işlemcileri tercih edildi.

Snapdragon 888 4G işlemcili Huawei P50, eylül ayında çıkış yapacak. TENAA belgelendirme kuruluşuna göre bu model HarmonyOS 2.1 sürümüyle çıkış yapacak. Böylece Huawei’nin kendi işletim sisteminin en son sürümünün bir Snapdragon işlemcide nasıl bir performans ortaya koyduğunu göreceğiz.

Huawei P50 Pro DxOMark

Harmony OS 2.1 sürümü geçen ay P50 serisiyle ortaya çıkarken, şirket yeni sistem güncellemesinde yer alacak bazı gelişmelerden bahsetmişti. Huawei’ye göre, önceki sürüme kıyasla genel kullanıcı deneyimini geliştiriyorlar. Ancak yine de beraberinde getireceği pek çok özelliğin henüz neler olduğunu bilmiyoruz.

8 Temmuz itibariyle yayınlanan resmi rapora göre Harmony OS, 30 milyon cihazda çalışıyor. Böylece şirket, hedefinin %10’una ulaşmış durumda. Huawei, yıl sonuna kadar 300 milyon cihazı HarmonyOS sürümü ile buluşturmayı hedefliyor. HarmanyOS sürümü global çaptaki cihazlar için kullanıma sunulduğu takdirde bu sayıya çok daha önce ulaşılacağını kesin.

HarmonyOS işletim sistemiyle çalışan Huawei P50 serisi bir telefon satın almayı düşünür müsünüz?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.