HarmonyOS Ağustos 24, 2021 17:24

HarmonyOS 2.0 Alacak Modellere Yenileri Eklendi

Huawei, Android rakibi işletim sistemi HarmonyOS 2.0 için vites yükseltiyor. Yeni yazılımı 100'den fazla Huawei ve Honor modeli alacak.
HarmonyOS 2.0 Alacak Modellere Yenileri Eklendi

Huawei, tarihinin en büyük güncellemesi olarak bilinen HarmonyOS 2.0 güncellemesinin 100’e yakın mobil cihaz modeli için kullanılabileceğini resmi olarak duyurdu. Daha önce 56 tane telefon açıklayan ve bu modellerine beta sürümü sunan Huawei, listeyi genişleterek ekosistem oluşturma konusunda büyük bir başarıya imza atacak gibi görünüyor.

HarmonyOS 2.0 güncelleme kapsamı ile şaşırtacak

Son gelen bilgilere göre Honor 30S, Honor 30 Youth Edition, Honor X10, Honor X10 Max ve Honor Play4 olmak üzere beş yeni Honor modeli açık betayı test etmeye başlıyacak. Geçen yıl piyasaya sunulan bu modellerin yeni güncellemeyi alacak olması oldukça sevindirici. Geliştiriciler, kullanıcıların akıllı telefonların günlük kullanımını önemli ölçüde etkilememesi gereken bazı küçük hatalarla karşılaşabileceğini belirtiyor.

Daha önce Honor, EMUI güncellemeleri ile kasmaya başlayan eski modellerin güncellemeden sonra tabiri caizse diriltileceğini söylemişti. Aynısı eski Huawei modelleri için de geçerli olacak. Kullanıcılar, HarmonyOS 2.0’ı kurduktan sonra üretkenlik ve kullanılabilirlikte ani bir artış olduğunu onaylıyor. Telefon uygulaması açma hızı, sistem düzgünlüğü, oyun performansı ve pil ömrü çok daha iyi.

HarmonyOS 2.0 Kurulum hızı

Android’e kısa sürede sunduğu performans ile ciddi ve dişli bir rakip olacak olan Huawei’nin yeni işletim sistemi, kısa sürede büyük başarılara imza atabilir. Güncelleme konusunda özellikle de eski telefonlarına destek sunup ve bu modelleri hızlandıracak olan Huawei, yazılım konusunda ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Huawei’nin yeni işletim sisteminin 2022’nin ilk ışıkları ile globale açılmasını bekliyoruz. Hızlı bir şekilde cihazlarını güncelleyecek olan Huawei, küllerinden yeniden doğacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.