Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 23, 2021 11:03

Xiaomi Mi 12 Beklenenden Erken Gelebilir

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi Mi 12 beklenenden erken gelebilir. Xiaomi bu yıl işi şansa bırakmayacak gibi görünüyor.
Xiaomi Mi 12 Beklenenden Erken Gelebilir

Huawei’nin Android tarafında elinin zayıflamasını fırsat bilen Xiaomi, Mi 11 modelini geçtiğimiz yılın Aralık ayında tanıtarak bir sürprize imza atmıştı. Bu yıl Xiaomi’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli Xiaomi Mi 12 için de Aralık ayında tanıtım düzenlenmesi bekleniyordu. Ancak gelen son bilgilere göre Çinli teknoloji devi bu yıl elini çabuk tutacak.

Kod adı Cupid olan bu telefon gücünü Snapdragon 898 yonga setinden alacak. 12 GB‘a kadar RAM imkanı sunacak olan telefon, yazılım ile RAM yükseltme opsiyonunu da destekleyecek. Tasarımsal açıdan Mi 11’in ana hatlarını koruyacak olan yeni canavar, kamera tarafında iyileştirmeler ile gelecek.

Bildiğiniz gibi her yeni Xiaomi amiral gemisi modeli yeni MIUI yazılımı ile gelir. Ancak MIUI 13 yetişmeyeceği için bu telefon kutusundan MIUI 12.5 Enhanced Edition ile çıkacak. Kasım ayında tanıtılıp satışa sunulacağı söylenen yeni amiral gemisinin fiyat açısından da uygun olacağını düşünüyoruz. İlk olarak anavatanı Çin’de satışa sunulacak olan bu modelin ülkemize 2022’nin ilk çeyreğinde gelmesini bekliyoruz.

MIUI 13 ile ekosistem oluşturmak isteyen Çinli dev, yeni yazılımını biraz geciktirecek gibi görünüyor. Muhtemelen MIUI 13 arayüzü Aralık ayında tanıtılacak ve ilk olarak Mi 12 ailesine gelecek. Xiaomi’nin planları arasında Huawei ve Apple gibi bir ekosistem oluşturmak varsa geriye dönük cihazlarını da mutlaka bu güncellemeyi sunması gerekiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.