Akıllı Telefon Ağustos 23, 2021 8:55

Samsung Galaxy Note 22 İçin Şok Eden İddia, Buyurun Cenaze Namazına!

Samsung Galaxy Note 22 için sürpriz bir gelişme ortaya atıldı. İddiaya göre Samsung, serinin fişini çekti. Note serisi artık olmayacak.
Samsung Galaxy Note 22 İçin Şok Eden İddia, Buyurun Cenaze Namazına!

Yeni bir Galaxy Note serisi telefon mu bekliyorsunuz? Bizce artık beklemeyin. Samsung’un bu yıl Galaxy Note 21’i duyurmamasının arkasında farklı nedenler olabileceğini ısrarla dile getirdik. Güney Koreli üretici Galaxy Note 21’in tanıtılmamasına gerekçe olarak çip sıkıntısını gösterdi. Halbuki yerine tanıtılan Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’te hatta önümüzdeki günlerde görücüye çıkacak Galaxy S21 FE’de aynı işlemciler kullanılacak. İşin temelinde yeni bir stratejik hamle olduğunu düşünmüyor değildik. Nitekim şimdi güvenilir bir kaynak bu durumu ele alıyor. Kaynağın aktardıklarına göre Samsung Galaxy Note 22 modelini de beklemeye gerek yok, zira Galaxy Note serisi öldü.

Galaxy Note serisinin büyük satış rakamlarına ulaşmasında S-Pen kalemin büyük etkisi var. Nitekim Samsung, Galaxy S21 Ultra ve son olarak Galaxy Z Fold 3’te S-Pen desteğine yer vermesi Galaxy Note serisini gereksiz kılmak için önemli hamlelerdi. Bundan başarılı oldu mu bilmiyoruz, zira henüz çok erken. Fakat Samsung’un S-Pen’i muhafaza etmek için kılıftan farklı bir alternatif düşünmesi gerekebilir, zira S-Pen yuvalı kılıf akıllı telefonun görünümü epey bir olumsuz etkiliyor.

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 ile birlikte katlanabilir telefonlara daha fazla odaklanacağı bir gerçek. Her iki telefon öncül modellerinden daha özellikler sunmalarına karşın daha düşük fiyatlardan satışa sunuldular. Özellikle Z Flip 3’ün (11.999 TL) Türkiye fiyatı da beklentilerin altında geldi diyebiliriz.

Öte yandan Samsung, Galaxy Z Fold 3 için yayınladığı son videosunda telefonda Note Z olarak bahsediyor. Aslında bu ifadeden bile Galaxy Z Fold 3’ün bir Note serisi telefondan farklı olmayacağının mesajı veriliyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Galaxy Note serisi devam etmeli mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.