Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 23, 2021 13:55

Realme Pad Tablet Hem Güçlü Hem de Ucuz Olacak

Realme Pad için geri sayıma geçildi. Realme'nin resmi olarak onayladığı tabletin özellikleri ve fiyatı şimdiden biliniyor.
Realme Pad Tablet Hem Güçlü Hem de Ucuz Olacak

Realme geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği etkinlikte Realme Book modeliyle bilgisayar segmentine giriş yaptı. Realme’nin etkinlikte gösterdiği bir diğer dikkat çeken ürün Realme Pad oldu. Çinli üreticiyi ilk kez tablet segmentinde temsil edecek ürün eylül ayı içerisinde tanıtılacak.

Tablete dair açıklanan tek bilgi AMOLED ekrana sahip olması. Şimdi ise güvenilir bir kaynak çok daha fazla detayı ortaya çıkarıyor. Tablette 10.4 inç büyüklüğünde 90Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Mi Pad 5’teki LCD ekran ile kıyaslandığında RealmePad’in bu noktada elinde güçlü bir koz bulunuyor.

Söz konusu ses olduğunda ise RealmePad, Mi Pad 5 kadar güçlü olmayacak. Realme tablette dört hoparlöre yer verecek. Mi Pad 5’te bu sayı sekiz idi. Realme’nin ilk tablet modelinde 7.100 mAh büyüklüğünde bir pil kullanılacak. Orta segment telefonlarında dahi 65 watt hızlı şarj kullanan Realmen’ni ilk tabletinde de kutu içerisinde güçlü bir adaptöre yer vermesini bekliyoruz.

Arka bölümde bir kameraya sahip olacak tabletin boyutlar 246 mm x 156 mm x 6,8 mm olarak listeleniyor. Tabletin hem önünde hem de arkasındaki kameralar 8 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor. 6GB RAM + 64GB bellek birimine sahip tabletin bu noktada farklı seçenekler de sunması bekleniyor.

RealmePad’in can alıcı özelliklerinden biri de fiyatı olabilir. Gelen bilgiler tabletin Çin’de 1.499 yuan / 230 $ başlangıç fiyatıyla satış sunulacağı yönünde. Mi Pad 5 (310 $) ile kıyaslandığında fiyat epey rekabetçi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.