Akıllı Telefon Ağustos 23, 2021 16:54

Nokia En Ucuz 5G Telefonu Nokia G50 5G’yi Yanlışlıkla Gösterdi

Nokia G50 5G, markanın bir paylaşımında ortaya çıktı. Akıllı telefon inanılmaz pil gücü ve 5G hızında bağlantı sunacak. İşte detaylar...
Nokia En Ucuz 5G Telefonu Nokia G50 5G’yi Yanlışlıkla Gösterdi

Son gelişmeler Nokia’nın bütçe dostu bir 5G destekli telefon hazırlığını gösteriyor. Nokia G50 5G ismiyle çıkış yapacak akıllı telefon Nokia Mobile Fransa tarafından gerçekleştirilen bir Instgaram paylaşımında ortaya çıktı. Paylaşımda akıllı telefonun resmi görüntüsüne ek olarak bazı özel bilgiler veriliyor. Buna göre G50 5G inanılmaz bir pil kullanım süresi, 5G hızı ve 48 megapiksel üçlü arka kamera ile geliyor. Şunu da belirtelim, yapılan paylaşım kısa süre sonra kaldırıldı.

Telefonun tasarımından söz etmek gerekirse; G50 5G önde su damlası şeklinde çentikli ekranla geliyor. Arka bölümdeki çerçeve nispeten daha kalın görünüyor. Arka bölümde ise üçlü kamera ve LED flaşın yer aldığı yuvarlak bir kamera modülü bulunmakta.

Mavi ve gece yarısı güneşi renklerinde çıkış yapacak akıllı telefon Snapdragon 480 5G işlemcisinden güç alacak. Kutudan Android 11 sürümüyle çıkış yapacak G50 5G’de 4 GB RAM + 64 GB depolama ve 4 GB RAM + 128 GB bellek seçenekleri olacak. Telefonun Avrupa fiyatının ise 239 € ve 299 € şeklinde olması bekleniyor.

Öte yandan Nokia Mobile, 28 Eylül’de vizyona girecek “No Time to Die” James Bond filinin resmi sponsorlarından. Bu nedenle Nokia bütçe dostu 5G destekli telefonu da 28 Eylül tarihinde duyurması olası görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.