Akıllı Telefon Ağustos 23, 2021 13:23

Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 Satışları Ne Durumda?

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 satışları fena gitmiyor. Samsung'a göre ön siparişler beklenenden daha güçlü seyrediyor.
Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 Satışları Ne Durumda?

Samsung’un kısa süre önce duyurduğu katlanabilir akıllı telefonlar Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor. Telefonlar henüz satışa sunulmadı, fakat yapılan açıklamaya göre ön siparişler bekleneni aşmış durumda.

Katlanabilir telefonlar 17 Ağustos’tan bu yana ön siparişte. 24 Ağustos tarihi itibariyle ise hem fiziksel hem de çevrimiçi mağazalarda satın alınabilecekler. Yeni bir rapora göre bu süre zarfında kilidi açılmış versiyonlarla birlikte ön sipariş adetinin 800 bine ulaşacağı bildiriliyor. Ön siparişlerin ne kadar güçlü olduğunu Galaxy Z Fold 2 ile kıyaslandığında daha net ortaya çıkıyor. Galaxy Z Fold 2 on günlük süre zarfında sadece 80 bin adet ön sipariş alabilmişti.

Bir operatörün açıkladığı istatistiklere göre Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 modelleri özellikle gençler arasında bir hayli popüler. Galaxy Z Fold3 satışlarının yüzde 49’luk dilimini 20 ila 30 yaş arasındaki müşteriler oluşturuyor. Bu oran Galaxy Z Flip 3’te ise yüzde 57 seviyesinde.

Galaxy Note serisinin olmaması ve özellikle Çinli markaların tehdidi karşısında katlanabilir akıllı telefonlar Samsung’un önemli bir kozu olacağa benziyor. Fiyat tarafında bu defa daha agresif olan Samsung’un Galaxy S21 FE modelinde de büyük beklentileri var.

Son olarak katlanabilir telefonların ülkemize 21.199 TL ve 11.999 TL fiyatlardan satışa sunulacağını hatırlatalım.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.