Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 22, 2021 17:51

Yeni Sürüm PlayStation 5 Karşımıza Çıktı! Peki, Değişiklikler Neler?

Sony, yeni sürüm PlayStation 5 için geri sayımı başlattı. Peki, bu yenilenmiş model PS5'te ne gibi değişiklikler yapılacak? İşte detaylar.
Yeni Sürüm PlayStation 5 Karşımıza Çıktı! Peki, Değişiklikler Neler?

Sony’nin bir süredir yeni sürüm PlayStation 5 üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bugün bu söylentiler doğru çıktı ve yeni PS5 kanlı canlı görüntülendi. Sızıntıyı ortaya çıkaran Press Start’a göre, yeni nesil PlayStation 5 konsolunun yeni bir versiyonu şimdiden Avustralya mağazalarında göründü. Satışa sunulan tüm yeni konsollar CFI-1102A model numarasına sahip.

Yeni sürüm PlayStation 5 ile neler değişiyor?

Daha önce, PlayStation 5 Digital Edition’ın optik sürücü içermeyen yeni hafif sürümünün yakında piyasaya sürüleceğine dair bir söylenti vardı. Ancak kaynak, bu sürümden önce diskli sürüm için bir aksiyon alındığını ortaya çıkarıyor.

Şu anda, yeni PlayStation 5 modelinin standa dikey konumda takmak için geliştirilmiş bir vida ile geleceği kesin olarak biliniyor. Yeni konsol modeli ile artık vidanın tornavida ile sıkılmasına gerek kalmıyor. Vida elle vidalanıp sabitlenebiliyor. Ayrıca yeni modelin orijinal PlayStation 5’ten biraz daha hafif olduğu bildiriliyor.

Yeni Sürüm PlayStation 5

Şu ana kadar Sony, yeni PlayStation 5’in Avustralya mağazalarına gelmesi hakkında yorum yapmadı. Bu nedenle tam olarak hangi dahili değişikliklerin yapıldığı belli değil. Bu yeni modellerin ise ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı da henüz bilinmiyor.

İşlemci tarafında da Sony’nin daha az ısınan bir mimari kullanacağı söyleniyordu. Ancak ana sürümler ile performans farkı olmaması için bu olaya pek sıcak bakılmıyordu. Muhtemelen 2 yıl sonra PlayStation 5’in formu değişecek ve Slim sürümü ile daha hafif ve küçük bir konsol üretilecek. Performans açısından yeni modellerin ana model ile aynı seviyede olacağını düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.