Akıllı Telefon Ağustos 22, 2021 11:54

Xiaomi Kullanıcılarının Canına Tak Eden Yakınlık Sensörü Sorunu Nihayet Çözülüyor

Xiaomi yakınlık sensörü sorununu nihayet çözüyor. Açıkçası çok geç kalındı. Hala bile kullanıcılar fazlasıyla sensör sorununu yaşamakta.
Xiaomi Kullanıcılarının Canına Tak Eden Yakınlık Sensörü Sorunu Nihayet Çözülüyor

Xiaomi yakınlık sensörü sorunun kaynağını buldu. Xiaomi kullanıcılarının yıllardan bu yana devam eden sensör sorununa kökten çözüm geliyor. Yakınlık sensörü önemsiz gibi görünse de akıllı telefonlar hayati bir öneme sahip. Bu sensör sesli aramalarda cihazı kulağınıza götürdüğünüzde ekranın kararmasını sağlar. Böylece arama esnasında yanlış dokunmaların ve uygulama başlatmanın önüne geçiliyor. Ayrıca uzun süreli aramalarda pil ömründen de tasarruf sağlıyor.

Etrafınızda Xiaomi, Redmi ya da POCO marka bir telefon kullanım sensör sorunu yaşamayanınız yoktur herhalde. Xiaomi ile özdeşleşen bu sorun gelen bilgilere bakılırsa çözülüyor. Xiaomi sensör için bir güncelleme yayınlamak yerine sensör tedarikçisini değiştiriyor. Evet Xiaomi’ye göre sorunun asıl nedeni üreticinin hatalı sensörler üretmesi.

Xiaomi ve alt markalarına sensör sağlayan Elliptic Labs firmasından artık sensör alımı yapılmayacak. Bunun yerine Minghao Sensing, Xiaomi akıllı telefonlar için sensörlerin üretimini ve tedarikini devralacak yeni firma olarak belirlendi.

Xiaomi’nin yeni yakınlık sensörlerini ne zaman kullanmaya başlayacağı bilgisi verilmedi. Şirket, sensör değişiminin yanında mevcut sorunu yaşayan kullanıcılar için bir de düzeltme güncellemesi yayınlamayı planlıyor. Tabii bunun için de bir tarih verilmiş değil.

Xiaomi’nin ürün yol haritasında en yakın Mi 11T serisi görünüyor. Mi Note 11 ve daha sonra Mi 12 modellerinde yeni nesil sorunsuz yakınlık sensörleri görebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.