Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 22, 2021 14:54

The Walking Dead Final Sezonu Başladı, Efsane Sona Eriyor

The Walking Dead final sezonu bugün itibariyle yayına girdi. 11. sezon itibariyle sona erecek dizide final bölüm 2022'de yayınlanacak.
The Walking Dead Final Sezonu Başladı, Efsane Sona Eriyor

Televizyon tarihinin en popüler yapımlarından biri olan The Walking Dead final sezonu başladı. Amerikan televizyon kanalı AMC’de yayınlanan dizinin ilk bölümü muhtemelen kısa süre içerisinde internet sitelerinde gösterime girecektir.

The Walking Dead’in Türkiye’deki yayımcısı Netflix. Final sozonu dizinin bölümleri sona erdikten sonra Netflix’te yayına girecektir. Bunun içinse meraklı izleyicilerin bir süre beklemesi gerekecektir. Final sezonu büyük olasılıkla 8. bölümden sonra mini bir tatile girecek. İlk sekiz bölüm kasım ayı gibi Netflix’te yayınlanabilir. Dizinin final bölümü ise 2022’de gösterime girecek.

Bugüne dek sayısız ödüle layık görülen dizi 31 Ekim 2010’da yayın hayatına başladı. 11 yıl aralıksız süren dizi 2022 yılı ile birlikte sona eren efsane yapımlar arasına adını yazdıracak.

The Walking Dead 12. sezon çekimlerinden bir sahne

The Walking Dead 12. sezon çekimlerinden bir sahne…

The Walking Dead Hakkında…

The Walking Dead, Türkçe ismiyle Yürüyen Ölüler), Frank Darabont tarafından geliştirilen bir Amerikan televizyon dizisidir. Hikâyesi, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. Dizinin başrolünde, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik biçimde uyanan ve artık tüm dünyaya George A. Romero’nun korku filmlerindeki zombileri andıran etobur “aylaklar”ın egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır.

Grimes, bulunduğu hastahaneden ayrılarak, ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca, bu yeni dünya düzeninde sağ kalmayı başarabilmiş ve kendisi gibi yaşam savaşı veren diğer birçok kişiyle karşılaşır ve yola onlarla devam ederek, kendi grubunu oluşturur.

The Walking Dead’in prömiyeri 31 Ekim 2010 tarihinde Amerikan televizyon kanalı AMC’de gerçekleşmiştir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.