Bluetooth Kulaklık Ağustos 22, 2021 13:51

Galaxy Buds Plus Alacaklar Acele Edin, Üretimden Kalkıyor

Samsung'un geçen yıl duyurduğu tam kablosuz kulaklık Galaxy Buds Plus üretimden kaldırılıyor. Gerekçe ise yakında tanıtılan Buds 2.
Galaxy Buds Plus Alacaklar Acele Edin, Üretimden Kalkıyor

2020’nin başlarında çıkış yapan Samsung Galaxy Buds Plus kablosuz kulaklık için üretim süreci durduruldu. Samsung geçtiğimiz gün itibariyle Galaxy Buds 2 modelini duyurdu. Fiyatı bir hayli gerileyen Buds Plus’ın Buds 2 satışlarını etkilememesi adına doğru bir hareket görünüyor.

Galaxy Buds+ 149 dolar / 169 euro fiyattan satışa sunuldu. Fiyat bazı pazarlarda 80 dolara kadar gerilemişti. Hatta Samsung kablosuz kulaklığı bazı pazarlarda amiral gemisi telefonların yanında hediye olarak verdi.

Türkiye’ye baktığımızda kulaklık 899 TL fiyattan ülkemize giriş yaptı. Fiyat şu an 750 TL seviyene kadar gerilemiş durumda. Fakat Buds 2’nin 999 TL’lik fiyatı ve aradaki fark göz önüne alındığında çok daha gelişmiş özelliklere sahip Buds 2’yi almak daha mantıklı görünüyor.

Samsung Galaxy Buds Plus Özellikleri

  • Dengeli ses, zengin tiz ve güçlü bas için 2 Yönlü Dinamik (Woofer +plus Tweeter) hoparlör.
  • 3 Mikrofon (2 Dış + artı 1 İç), aramalar için çok daha gelişmiş ses yakalama sunmak için ışın oluşturma teknolojisini kullanır.
  • Kullanıcılara dört arka plan gürültü seviyesi arasından seçim yapmalarını sağlayan İyileştirilmiş Ortam Sesi özelliği.
  • Bluetooth 5.0, Samsung, diğer Android ile uyumlu: Android 5.0 veya üzeri ve 1.5GB RAM üzeri telefonlarla uyumlu
  • Sensörler: İvmeölçer, IR, Hall, Touch
  • Kulaklık Boyutları: 17,5 x 22,5 x 19,2 mm; Ağırlık: 6.3g
  • Şarj Kutusu Boyutları: 38,8 x 70 x 26,5 mm; Ağırlık: 39.6g
  • Kulaklıklarda 85mAh pil, 11 saate kadar müzik çalma, şarj kutusundaki 270mAh pil, toplam 22 saat çalma, 3 dakikalık hızlı şarj ile 60 dakika çalma, Qi Sertifikalı kablosuz şarj
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.