TikTok Ağustos 21, 2021 12:30

TikTok Türkiye’de Can Aldı! 23 Yaşındaki Kız Hayatını Kaybetti!

Sosyal medya için video çekerken hayatına kaybedenlere bir yenisi daha eklendi. 23 yaşındaki Kübra Doğan TikTok çekerken hayatını kaybetti.
TikTok Türkiye’de Can Aldı! 23 Yaşındaki Kız Hayatını Kaybetti!

Selfie popüler olduğu sıralarda birçok kişi fantastik selfieler çekmek isterken hayatını kaybetmişti. Yaşanan bu üzücü haberler neyse ki uzun bir süre durulmuştu. Bugün ise İstanbul/Esenyurt‘ta TikTok videosu çekmek isteyen 23 yaşındaki Kübra Doğan maalesef ki hayatını kaybetti. Peki, bu herkesi derinden etkileyen olay nasıl yaşandı?

Kübra Doğan TikTok için video çekerken hayatını kaybetti

Aktarılan bilgilere göre bu hazin olay, 20 Ağustos 2021 tarihinde Esenyurt Sultaniye Mahallesi’nde yaşandı. Kübra Doğan (23) kuzeni Helen M. (16) ziyaret etmek için Esenyurt’ta bulunan evlerine geldi. Saat 19:30 civarında güneşin batışını izlemek ve TikTok’a video çekmek için iki genç evlerinin çatısına çıktı. Çatıda bir süre video ve fotoğraf çeken gençler inmek istedikleri sırada plastik panele bastı.

Kübra Doğan’ın bastığı sırada plastik panel kırıldı ve 23 yaşındaki genç kız yaklaşık 50 metre yükseklikten apartmanın boşluğuna düştü. Olay yerine gelen ambülans ve polis ekipleri Kübra’nın orada hayatını kaybettiğini açıkladı. Sosyal medya platformları için video çekmek isteyen gençler maalesef ki böyle olaylar ile karşılaşıp hayatlarını kaybedebiliyor.

YouTube’daki fenomenlerin birçoğu da bu tip tehlikeli olaylara karışıp maalesef ki yaşamlarından olabiliyor. Bu tip üzücü olayların yaşanmaması için sosyal medya platformlarının bir önlem alması şart. Örneğin tehlikeli bir içerik varsa sosyal medya platformunun bu içeriğin bir akım haline gelmemesi ve gençleri özendirmemesi için silmesi gerekiyor.

Hayatının baharında ölen Kübra’nın TikTok’a çektiği son videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.