Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 21, 2021 17:58

OPPO Kamera Teknolojilerinde Çıldırdı 4 Yeni Şey Tanıtıldı! (Video)

OPPO kamera tarafında 2022 yılında yepyeni özellikler kazandırarak yola devam edecek. Peki OPPO'nun tanıttığı yeni özellikler ne?
OPPO Kamera Teknolojilerinde Çıldırdı 4 Yeni Şey Tanıtıldı! (Video)

Son dönemde mobil pazarda inovasyonlar biraz yavaşlasa da OPPO bu konuda en agresif üreticilerden birisi. 2018 Yılında OPPO, ekran altı kamera teknolojisini ilk tanıtan üretici oldu. Aslında bakarsanız bugün birçok telefonda kullanılan periskop lens ise yine OPPO tarafından ilk kez 2017 yılında pazara sunuldu. OPPO’nun tanıttığı ekran altı kamera teknolojisini ilk kullanan ve bu noktada nihai ürün ortaya koyan üretici ise Çinli ZTE oldu. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan ZTE Axon 20 oldu. Bugün ise OPPO düzenlediği bir basın toplantısı ile yeni nesil kamera teknolojilerini resmen duyurdu. OPPO kamera teknolojisi tarafında 4 başlık altında yenilikleri ile karşımıza çıktı.

Biz de hazırladığımız video ile tüm bu yeniliklerden sizlere bahsetmek istedik. OPPO yaptığı lansmanda şu başlıklara değindi;

  • Ekran Altı Kamera
  • RGBW Kamera Sensörü
  • 85mm – 200mm Yeni Nesil Periskop Lens
  • 5 Yönlü OIS Desteği

Bu 4 özellik hakkında geniş bilgiyi bu videoda bulabileceksiniz. OPPO’nun yeni nesil RGBW kamera sensörünü ise kısa bir süre içinde kullanıcılar ile buluşacağını da müjdeleyelim. Zira bu yıl bitmeden Aralık ayında tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan OPPO Reno 7 serisinde anladığımız kadarıyla bu sensör kullanılacak. Tüm detayları anlattığımız videoyu gelin birlikte izleyelim. Yorumlarınızı da video altında bekliyoruz. Bakalım bu kamera özelikleri telefon fiyatlarının artmasına sebep olacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.