Akıllı Telefon Ağustos 21, 2021 9:51

Honor Ucuz Akıllı Telefonlar İçin Alt Marka Oluşturuyor

Honor cephesinden ucuz akıllı telefonlar geliyor. Son gelişmeler Honor'un alt marka için tescil işlemlerine başladığı yönünde.
Honor Ucuz Akıllı Telefonlar İçin Alt Marka Oluşturuyor

Honor daha ucuz akıllı telefonlar için düğmeye bastı. Huawei’den ayrılarak yoluna bağımsız bir üretici olarak devam eden Honor kendi bünyesinde markalaşmaya giderek daha uygun fiyatlı telefonlar duyurmayı planlıyor.

Honor CEO’su Zhao Ming, artık bağımsız bir marka olan Honor’un birkaç alt marka ve alt seri cihaz planlaması yapmakta olduğunu ifade etti. Bu açıklamanın hemen ardından güvenilir bir kaynak Honor’un “Xingyao Terminal Co. Ltd.” alt markasını tescil ettirdiği bilgisini paylaştı.

Alt markanın nasıl isimlendirileceği şu an için bilinmiyor. Xiaomi (Redmi, POCO), Vivo (iQOO) ve OPPO (Realme) gibi dünya devi şirketlerin halihazırda alt markaları mevcut ve bu alt markalar gelişmekte olan piyasalarda ciddi bir pazar payı elde etmiş durumda.

Yakın zamanda büyük beğeni alan Honor Magic 3 serisini duyuran Honor, Huawei’den ayrıldıktan sonra Amerika’nın yaptırımlarının dışına çıktı. Şirket böylece Qualcomm ve Google ile yaptığı anlaşmalar sonrası Snapdragon işlemcileri ve Google uygulama ver servislerini akıllı telefonlarına yeniden getirdi.

Yakın zamanda gerçekleşen bir hadise ise Honor cephesinde canları sıkmaya yetti. Bir netice alınması beklenmiyor, ancak Amerika’da bazı Cumhuriyetçi senatörler Honor’un da Huawei gibi kara listeye eklenmesi için çağrıda bulundu. İddiaya göre Honor, Huawei’den resmi olarak ayrılsa da, bu süreç sadece kağıt üzerinde gerçekleşti ve ikili kapalı kapılar ardında hala ortak çalışmaya devam ediyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.