Akıllı Telefon Ağustos 20, 2021 9:55

Redmi Durmak Bilmiyor, Bu defa Redmi 10 Prime Geliyor

Redmi markası akıllı telefon tanıtımlarını sürdürüyor. Şirket son gelişmelere bakılırsa Redmi 10 Prime modelini hazırlıyor.
Redmi Durmak Bilmiyor, Bu defa Redmi 10 Prime Geliyor

Xiaomi hem kendisi hem de alt markaları aracılığıyla cihaz bombardımanına devam ediyor. geçtiğimiz gün Redmi 10 ile orta segmenti deyim yerindeyse sallayan Redmi’nin benzer özelliklere sahip yeni bir telefon duyurmaya hazırlandığını öğrendik. Söz konusu telefonun Redmi 10 Prime ismiyle çıkış yapması bekleniyor.

Bluetooth SIG sertifikasında karşımıza çıkan akıllı telefon çok yakında Hindistan’da tanıtılacak. Güvenilir kaynaklardan biri olan Kacper Skrzypek adlı kullanıcı, Redmi 10’un Hindistan’da Redmi10 Prime ismiyle çıkış yapacağını dolayısıyla her iki telefonun her açıdan aynı olacağını bildirdi. Bu durumda Redmi10 Prime hakkında tüm detayları bildiğimizi söyleyebiliriz.

Telefonda 90 Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahip 6,5 inç büyüklüğünde Full HD + (2400 x 1080 piksel) IPS LCD ekran yer alacak. Gücünü MediaTek’in sekiz çekirdekli Helio G88 işlemcisinden alan Redmi10 Prime, kamera tarafında ise iddialı görünüyor.

İlk kez bu segmentte 48 megapiksel yerine 50 megapiksel çok daha gelişmiş bir kamera sensörü kullanılacak. Diğer üç kamera 8 megapiksel, 2 megapiksel ve 2 megapiksel şeklinde.

18 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonda stereo hoparlör dikkat çekiyor. 3.5 mm kulaklık girişinin de yer alacağı telefon 4GB RAM / 64GB depolama, 4GB RAM / 128GB depolama ve 6GB RAM / 128GB depolama şekline üç bellek seçeneğiyle çıkış yapacak. Telefonun başlangıç fiyatının 180 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.