Akıllı Telefon Ağustos 19, 2021 9:55

Xiaomi Mi 11 Lite’ın Yenilenmiş Versiyonu Mi Mix 4’te Benzeyecek

Xiaomi Mi 11 Lite New Edition modeli geliyor. Son gelişmeler bu telefonda ekran altı kamera teknolojisinin kullanılacağı yönünde.
Xiaomi Mi 11 Lite’ın Yenilenmiş Versiyonu Mi Mix 4’te Benzeyecek

Xiaomi Mi 11 Lite ve Mi 11 Lite 5G bu yılın mart ayında tanıtıldı. Son gelişmelere bakılırsa Xiaomi şimdi Mi 11 Lite’ın yeni versiyonlarını hazırlıyor. Mona ve Lisa kod adlı iki telefon hazırlanırken, bu iki modelin aynı telefon olduğu ve birinin Çin’de satışa sunulacağı gelen bilgiler arasında.

Kısa süre önce Xiaomi’nin Mi 11 Lite NE (New Edition) modelini hazırladığı yönünde bazı bilgiler ortaya çıktı. Önemli bir kaynağın aktardıklarına göre telefona Snadpragon 778G işlemcisi güç verecek. Aynı işlemcinin Mi 11 Lite 5G’de kullanıldığını hatırlatalım.

Aktarılan bilgiler arasında telefonun 2.400 x 1.080 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. Panel türü henüz bilinmiyor, fakat önceki Mi 11 Lite modellerinde AMOLED ekran kullanıldığını hatırlatalım. Dolayısıyla Xiaomi bu modelde de AMOLED ekranı es geçmeyecektir.

Gelelim telefona dair aktarılan özel bilgiye. Kaynağa göre Mi 11 Lite New Edition’da ekran altı kamera teknolojisi yer alacak. Xiaomi ilk olarak Mi Mix 4’te yer verdiği ve zorlu üretim koşullarına sahip bu teknolojiyi hemen orta segment bir telefona getirir mi bilmiyoruz. Getirdiği takdirde bundan sonraki birçok Xiaomi telefonda ekran altı kamera özelliğini görmemiz sürpriz olmayacaktır.

Mi 11 Lite New Edition için başka detay şu an için bilinmiyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen telefonda dair gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.