WhatsApp Ağustos 19, 2021 13:21

WhatsApp Kaybolan Mesajlar için Yeni Özelliği Test Ediyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kaybolan mesajlar özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Yeni özellik ile süre 90 güne çıkacak.
WhatsApp Kaybolan Mesajlar için Yeni Özelliği Test Ediyor

Hatırlayacağınız üzere geçen yıl Kasım ayında WhatsApp Kaybolan Mesajlar özelliğini tanıtmıştı. Ancak bu özellik aktifleştirildiğinde mesajlar sadece 7 gün sonra her iki taraftan da siliniyordu. Kaybolan mesajları aktifleştirdiğinizde karşı tarafa da bildirim gönderen WhatsApp, bugün bu konuda iyileştirmeler sunacağının sinyallerini verdi.

WhatsApp Kaybolan Mesajlar 90 gün seçeneğine kavuşuyor

Android için WhatsApp beta sürümünde kaybolan mesajlara 7 gün seçeneğinin yanı sıra 24 saat ve 90 gün seçenekleri de ekleniyor. Sızıntıları ile ünlü WABetaInfo’nun ortaya çıkardığı bu özelliği şimdilik Android telefonlarda test eden WhatsApp’ın yakında bu yeniliği iOS’e de sunması bekleniyor.

Bir sohbet için Kaybolan Mesajlar etkinleştirildiğinde, söz konusu sohbetteki 24 saatten/7 günden/90 günden daha eski olan mesajlar, kullanıcının akıllı telefonundan ve sunucudan otomatik olarak silinir.

Oldukça faydalı olan bu özelliğin önce Android, iOS ve WhatsApp Web’in beta sürümlerine sunulması ve daha sonra gelecekte kararlı sürüme gelmesi bekleniyor.

WhatsApp Kaybolan Mesajlar

Yeniliklerini hız kesmeden sunan ve sürekli bizleri şaşırtmayı başaran WhatsApp, gizlilik politikası döneminde aldığı yaraları bu sayede saracak gibi görünüyor. Rakip platform olan Telegram ve Signal’de olduğu gibi eğlenceli bir mesajlaşma deneyimi sunmak isteyen WhatsApp, bu süreçte yeni araçları ile karşımıza çıkmaya devam edecek.

WhatsApp’ın bir sonraki hamlesini kestirmek şimdilik güç. Umarız bir sonraki hamlesi mesajlaşmayı daha keyifli hale getirmek için yapılır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.