Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 19, 2021 19:50

Samsung Nihayet 45 Watt Hızlı Şarja Geçiş Yapıyor

Samsung nihayet 45 watt hızlı şarj desteğine geçiş yapıyor. Süreç Galaxy Tab S8 ailesi ile başlıyor. Sonrasında sıra Galaxy S22 serisinde.
Samsung Nihayet 45 Watt Hızlı Şarja Geçiş Yapıyor

Samsung ve Apple dışında neredeyse tüm markalar hızlı şarj konusunda aldı başını gidiyor. iPhone 13 serisine 25 watt hızlı şarj desteği beklenirken, Samsung cephesinde ise 45 watt hızlı şarja geçişin yaşanabileceği yönünde gelişmeler var.

Mobil dünyasının önemli haber kaynaklarından biri olan Ice Universe adlı kullanıcı son paylaşımında Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra modellerinin 45 watt (4,5 A ve 10 V) kapasiteli hızlı şarjı destekleyeceğini açıkladı.

Galaxy Tab S8 ailesi büyük olasılıkla ocak ayında Galaxy S22 serisi ile birlikte tanıtılacak. Samsung, Galaxy Tab S7 serisinde kutu içerisinden adaptörü çıkarmazken, Galaxy Tab S8 ailesinde de çıkarması beklenmiyor.

Galaxy Tab S8 serisine bugüne dek ortaya çıkan gelişmelere değinmek gerekirse; serinin standart versiyonu olan Galaxy Tab S8’de 11 inç büyüklüğünde LCD ekran yer alacak. Ekran 120Hz tarama hızını destekliyor ve 8.000 mAh büyüklüğündeki pilden beslenecek.

Galaxy Tab S8 Plus modelinde ise 12.4 inç büyüküğünde OLED ekran göreceğiz. Galaxy Tab S8 Ultra da ekran boyutu 14.6 inç seviyesine kadar çıkacak. Üç modelde S Pen’i ve yeni premium klavyeyi destekleyecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.