Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 19, 2021 8:51

Realme Pad, Xiaomi Mi Pad 5’in Başına Bela Olabilir

Realme kısa süre önce sona eren etkinliğinde Realme Pad tableti resmen onayladı. Şirket tabletin çok yakında tanıtılacağını açıkladı.
Realme Pad, Xiaomi Mi Pad 5’in Başına Bela Olabilir

Realme kısa süre önce sona eren kapsamlı etkinlikte RealmeBook ve Realme Master GT serilerine görücüye çıkardı. Realme’nin bu etkinlikte bir diğer sürprizi tablet oldu. RealmeBook ile bilgisayar dünyasına adım atan şirketin tablet kategorisindeki ilk temsilcisi ise Realme Pad olacak.

Daha önce bazı sızıntı haberlerde karşımıza çıkan tablet etkinlikte birlikte Realme tarafından onaylandı. Sadece bir görüntü eşliğinde karşımıza çıkan tabletin teknik özellikleri ve tanıtım tarihine ise değinilmedi. Fakat Realme’nin bu noktada bizleri çok fazla bekleteceğini düşünmüyoruz.

Realme CMO Francis Wong, etkinlik sonrası sosyal medya hesabından bir kullanıcının sorusuna verdiği yanıtta tablette AMOLED ekran kullanılacağını onayladı. Mi Pad 5 serisinde LCD ekran kullanıldığı göz önüne alındığında RealmePad bu noktada önemli bir avantaja sahip olacak.

RealmePad, rakibi Mi Pad 5’e kıyasla daha kalın çerçevelere sahip görünüyor. 246.1 x 155.8 x 6.8 mm ebatlarında olan tabletin içerisinde 7100 mAh büyüklüğünde bir olacak. Tabletin 10.4 inç büyüklüğünde bir ekranla geleceği iddia ediliyor.

İşlemci hakkında henüz bir bilgimiz yok ancak cihazın 6GB RAM ve 64GB dahili depolama ile gelmesi bekleniyor. Önceki bir sızıntı, RealmePad’in hem ön hem de arkada 8 megapiksellik kameralar sahip olacağını ortaya koydu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.