Akıllı Telefon Ağustos 19, 2021 10:50

MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesi Dünyaya Açıldı, İşte Güncelleme Alan İlk Telefon

MIUI 12.5 Enhanced güncellemesi beklenenden daha önce Çin dışına çıktı. Güncelleme şimdi küresel çapta POCO F2 Pro için yayında.
MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesi Dünyaya Açıldı, İşte Güncelleme Alan İlk Telefon

MIUI 12.5 Enhanced, MIUI 12.5 sonrası sistemi daha kararlı hale getirmek için bir ara güncellemesi olarak kısa süre önce Xiaomi tarafından duyuruldu. Çin’de onun üzerinde telefon için yayınlanan güncellemenin eylül ayı içerisinde küresel çapta yayınlanması bekleniyordu, fakat görünüşe bakılırsa Xiaomi bu noktada elini çabuk tutmak istiyor.

MIUI12.5 Enhanced güncellemesi Çin dışında ilk kez POCO F2 Pro için yayınlandı. Telefonun Avrupa sürümü bu önemli güncellemeyi almaya başladı. MIUI 12.5.2.0 RJKEUXM sürüm numarasına sahip güncelleme 3.1 GB gibi devasa bir boyuta sahip. Güncellemenin büyüklüğü göz önüne alındığında indirme işlemi için Wi-Fi bağlantısını kullanmanızı öneriyoruz.

Güncelleme her zaman olduğu gibi sınırlı sayıda kullanıcı tarafından indirilebiliyor. Herhangi bir hata yaşanmadığı taktirde yeni MIUI sürümü çok daha geniş kitlelere ulaştırılacak. Android 11 tabanlı olan güncelleme MIUI12.5 Enhanced kapsamında gelişmelere ek olarak Ağustos 2021 güvenlik yamalarını da içeriyor.

İlk olarak POCO F2 Pro için yayınlanan güncelleme çok yakında bu defa Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T ve Mi 10T Pro ve POCO F3 yayına alınacak.

MIUI12.5 Enhanced, güç tüketimini azaltmak için bellek optimizasyonuna odaklanıyor. Sistem alt yapına odaklanan güncelleme ile kullanıcıların son dönemde rapor ettiği tüm hataların giderilmesi hedefleniyor.

MIUI 13 için sağlam bir temel oluşturacak bu güncelleme çekirdek düzeyindeki gelişmeleri ele alıyor. Xiaomi’den yapılan açıklamaya göre Enhanced sürümü ile sistem %15 daha az CPU yükü ve ortalama %8 daha az güç kullanacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.