Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 19, 2021 14:52

iPhone X Uçaktan Düştü! İşte Son Hali!

Apple'ın 10. nesil iPhone'u olan iPhone X uçaktan düştü. 3.5 km yükseklikten yere çakılan telefonun son hali herkesi şaşırttı.
iPhone X Uçaktan Düştü! İşte Son Hali!

Apple, 2017 yılında karşımıza iPhone X ile çıkmıştı. Çentik furyasını başlatan telefon olarak tarihe geçen bu model hala günümüzde taş gibi çalışmaya devam ediyor. Hatta bu telefon öylesine taş gibi ki 3.5 km yükseklikten uçaktan yere düştüğünde bile çalışmaya devam ediyor.

iPhone X 3.5 KM yükseklikten yere çakıldı!

8 Ağustos’ta, takma adı dmloftus olan bir pilot kullanıcı Diamond DA40 uçağını Colorado Springs’ten Atlanta’ya uçurdu. Bir noktada, bunun için özel bir küçük pencere açarak bir bulutun fotoğrafını çekmek istedi. Pilot, yüksek hızda sürerken hava akımlarının bir akıllı telefonu bu pencereye çekebileceğini çok iyi biliyordu, bu yüzden onu belli bir mesafede tuttu. Ancak, o anda hafif bir türbülansa girdi, bunun sonucunda telefon camdan uçtu. O sırada aktarılan bilgilere göre uçak yaklaşık 3,5 km irtifada yaklaşık 280 km/s hızla hareket ediyordu.

Telefon artık yere düşüp parçalanmıştır diye diye düşünen pilot, ertesi gün telefonunu düşürdüğü yere gidip iPhone 6 aracılığı ile düşen telefonunu aramaya başladı. Find my iPhone sayesinde düşürdüğü iPhone’unun yerini tespit eden pilot ilginç bir şekilde iPhone X’in hala çalıştığını gördü.

iPhone X

Düşüş sırasında çalıların akıllı telefonun hızının çoğunu azaltması, kılıf olması ve düştüğü yerin asfalt yerine toprak olması iPhone X’in hala çalışmasını sağlamış gibi görünüyor. Oldukça şanslı olan pilotun düşen iPhone’unu alıp tekrardan kullanmaya başladığı söyleniyor. Oldukça sağlam yapıda olan iPhone X’in, Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en premium telefon olduğunu düşünüyoruz. Bu kasadan kısa sürede vazgeçen Apple, Eylül ayında karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. iPhone 13’te de iPhone 12’nin kasasının kullanılacağını belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.