Mobiroller Ağustos 19, 2021 13:20

iPhone 13 için Sevindiren Haber Geldi

Herkesin merakla beklediği iPhone 13 ailesi için bugün sevindiren haber geldi. 1 TB depolama alanı seçeneği bu modellerde yer alacak.
iPhone 13 için Sevindiren Haber Geldi

Apple bildiğiniz gibi her yılın Eylül ayında etkinlik düzenler ve bu etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtır. Cupertinolu firma bu yıl yine Eylül ayında karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. Birçok özelliği belli olan bu seri hakkında bugün bir çarpıcı iddia daha ortaya atıldı.

iPhone 13 Pro ve Pro Max 1 TB dahili depolama ile gelecek

Daniel Ives’in raporları, Apple‘ın iPhone 13’lerin Eylül ayının üçüncü haftasında piyasaya süreceğini gösteren bir yatırımcı raporunu ortaya koyuyor . Ayrıca rapor, üst düzey Pro modellerinin 1 TB‘a kadar depolama seçeneğine sahip olacağını gösteriyor. Yeni serinin, mini, ana, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model ile gelmesi bekleniyor.

iPhone 13’ün daha küçük bir çentik tasarımı kullanacağını belirtmekte fayda var. iPhone X ile gelen parmak uzunluğundaki çentik yeni seride biraz daha küçülecek.

Ayrıca Apple, yan çerçeveleri azaltacak ve bu da ekranın görsel etkisini önemli ölçüde artıracak. Ancak ekran boyutları iPhone 12 serisi ile aynı kalacak. Bununla birlikte, iPhone 13 Pro serisi ayrıca Samsung’un 120Hz LTPO OLED panelini kullanacak. Ana ve mini modellerde yine 60 Hz ekranın kullanılması bekleniyor. Pro serisinde yer alacak olan akıllı yenileme hızı, ekranın kullanımına bağlı olarak ekranın yenileme hızının otomatik olarak 1-120Hz arasında geçiş yapmasını sağlayacak. Akıllı yenileme hızı, nihayetinde yeni iPhone’lar için daha fazla güç tasarrufu etkisi getirecek.

iPhone 13

Bu amiral gemisi serisinin hem Face ID hem de Touch ID ikili kilit açma şemalarını destekleyeceğine dair raporlar var.  Ancak biz sadece Face ID’nin kullanılacağını düşünüyoruz. Tüm modellere Apple A15 yonga setine yer verecek olan Apple, kamera konusunda da önemli atlımlar yapacak. Özellikle Pro serisinde profesyonel kamera modlarının yer alması bekleniyor.

Gelelim şimdi fiyatlara. 1 TB depolamaya sahip Pro modellerinin 1.500 doların üzerinde olacağı söyleniyor. Bu fiyatlar ile 1 TB alanı tercih edecek kullanıcı sayısı oldukça az. Bu yüzden Apple’ın üretim hattında 1 TB’lık modelleri ikinci plana iteceği söyleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.