Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 19, 2021 16:56

Huawei P10 ve Mate 10 için Sürpriz Güncelleme

Huawei, eski telefonlarını desteklemeye devam ediyor. Huawei P10 ve Mate 10 için bugün sürpriz bir güncelleme yayınlandı.
Huawei P10 ve Mate 10 için Sürpriz Güncelleme

Huawei, yeni güvenlik geliştirmelerinin yanı sıra bir dizi yeni mobil uygulama içeren EMUI yazılım güncellemesini Huawei P10 ve Mate 10 kullanıcılarına sunmaya başladı. Çinli teknoloji devi şu sıralar HarmonyOS 2.0’a odaklanmış olsa da Android ile çalışan telefonlarına daha uzun süreler destek vereceğinin sinyallerini bu sayede bizlere kanıtlamış oldu.

Huawei P10 ve Mate 10 yeni uygulamalara kavuştu

Huawei’nin dönemin amiral gemisi modeli P10 için yayınladığı en son ürün yazılımı, Mayıs 2021 Android güvenlik düzeltme ekini içeriyor. Güncelleme ile yeni Petal arama motoru, Huawei Books, GameCenter uygulaması ve Huawei tarayıcısı da sisteme ekleniyor. Ayrıca güncelleme, Petal Maps ve diğer uygulamalara yeni kısayollar ekliyor.

Bu yeni özellikler ve değişikliklerle birlikte Mate 10 Pro, Celia AI sesli asistan desteği ve Nisan 2021 güvenlik yamasını da alıyor. Ayrıca güncelleme, işletim sisteminin performansını iyileştiriyor.

Huawei P10

P10 ve 10 Pro telefonlar önümüzdeki yıl HarmonyOS 2.0’a güncellenecek. Ayrıca, Mate 10 Pro kullanıcıları HarmonyOS 2.0’ın Çin’de testlerine çoktan başlamış durumda. Huawei’nin ekosistem oluşturma konusundaki azmi gerçekten takdire şayan. Eski telefonlarına da güncelleme sunarak bir şekil kendi ekosistemine dahil edecek olan Çinli firma, bu sayede Amerika’ya da göz dağı veriyor.

Ambargolardan dolayı kendine çıkış yolu arayan ve aradığı kanı da HarmonyOS 2.0 ile bulan firma, yakında eski günlerine geri dönecek gibi görünüyor. Bu güncelleme diğer Android güncellemeleri gibi kademe kademe sunuluyor. İlk olarak Çin’de yayınlanan güncellemenin yakında Türkiye’ye de geleceğini düşünüyoruz.

Yazılım güncellemeleri konusunda yarı yolda bırakmayan Huawei bakalım önümüzdeki dönemde hangi eski telefonlarını şahlandıracak güncellemeler sunacak? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.