Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 19, 2021 12:24

Apple Watch ile Görülmemiş Soygun Yaptılar!

Apple'ın akıllı saati Apple Watch ile filmleri aratmayan çılgınca soygun yaptılar. 500.000 dolar kaldıran hırsızların ilginç hikayesi burada.
Apple Watch ile Görülmemiş Soygun Yaptılar!

Akıllı saat piyasasına yön veren Apple Watch bugün ilginç bir olaya imza attı. Bildiğiniz gibi Cupertinolu teknoloji devi akıllı saatine sürekli yenilikler ekliyor. Çıktığı günden bu zamana kadar GPS özelliği sayesinde bir çok kişinin hayatını kurtaran bu akıllı saat şimdi de bir soyguna alet edildi. Peki, hırsızlar Apple Watch’la nasıl soygun yapmış olabilir? Gelin bu ilginç olayın detaylarına göz atalım.

Apple Watch ile 500.000 dolar kaldırdılar

Aktarılan bilgilere göre soyguncu ve çete liderli olan Darren Lindsay, AT&T’den geçtiğimiz günlerde bir adet Apple Watch satın almış. Akıllı saati soygunu yapacağı kişinin aracına gizlice yerleştiren Darren Lindsay, sonrasında Bul ağı üzerinden akıllı saati takip etmeye başlamış. Aracı Hartford’daki otele kadar takip eden Darren Lindsay, sürücünün araçtan inmesini bekledikten sonra aracı açıp aramış. Ancak burada parayı bulamayan soyguncular kişinin kaldığı otel odasına zorla girmiş.

Soyguncuların bu soygundan tam 500.000 dolar nakit para çaldığı söyleniyor. Olay yerinde inceleme başlatan polisler Apple Watch’u bulmaları ile soygunun kimin yaptığını çorap söküğü gibi bulmayı başarmış. Teknik incelemeye alınan akıllı saatte şifre olmadığı için soyguncunun iCloud hesabına ulaşılmış. Nakit paralar ile fotoğraf çekilen soyguncular bu sayede kendilerini ele vermiş.

Apple Watch

Şimdilik bu soyguncuların akıbeti bilinmiyor. Ancak söylenen göre polisin elinde bir dizi kanıt mevcut. Bu yüzden 500.000 doları çalan soyguncular muhtemelen yakın zaman içerisinde yakalanıp cezaları kesilecek. Apple’ın böylesine çılgınca bir soygun planında isminin geçmesi oldukça ilginç. GPS sayesinde hırsızlık yapan soyguncular şeytana pabucunu ters giydirir doğrusu.

Bakalım Apple yaşanan bu olay sonrası AirTag ürünlerinde aldığı önlem gibi bir güvenlik önlemi alacak mı? Bildiğiniz gibi size ait olmayan bir AirTag sizinle seyahat ediyorsa iPhone’unuza bildirim geliyor. Buna benzer bir uyarı sisteminin akıllı saat için de geleceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.