Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 18, 2021 18:53

Xiaomi Mi 12 Ekran Konusunda Bakın Kiminle Anlaştı?

Xiaomi'nin yıl sonu tanıtacağı amiral gemisi Xiaomi Mi 12 hakkında bugün çarpıcı bir bilgi geldi. İşte telefonun olası ekran özellikleri.
Xiaomi Mi 12 Ekran Konusunda Bakın Kiminle Anlaştı?

Huawei’nin telefon pazarındaki payının düşmesini fırsat bilen Xiaomi, Mi 11 ailesini sürpriz bir şekilde geçtiğimiz yılın Aralık ayında tanıtmıştı. Bu yılda da yine Aralık ayında Xiaomi Mi 12 modelini tanıtacak olan Çinli firma, kullanacağı ekran ile yine isminden söz ettirmeyi başaracak. Dünyada ilk kez iQOO 8 Pro‘da kullanılan Samsung E5 AMOLED panelin Mi 12’de de yer alacağı ortaya çıktı. Yani Xiaomi, ekran konusunda yine Samsung ile işbirliği yapacak.

Xiaomi Mi 12 E5 AMOLED ekran ile gelecek

Samsung2un E5 AMOLED paneli donanım uyarlamalı yüksek yenileme hızını yani LTPO teknolojisini destekliyor. Böylece gelecek modellerde 1-120Hz otomatik yenileme hızı geçişi elde ediliyor. Ayrıca, gelecek modeller hiperboloid tek delikli bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca, her iki taraftaki eğrilik nispeten küçük olacak. Tahminlere göre Xiaomi bu paneli kendi teknolojileri ile besleyerek daha iyi hale getirmeyi başaracak.

Telefon ayrıca yeni duyurulan RAM ile gelecek. Yeni duyurulan bu LPDDR5X’in üç ana değişikliği bulunuyor. İyileştirmelerden biri, hızın 6400Mbps’den 8533Mbps‘ye yükselmesidir. Ayrıca, TX/RX eşitleme, sinyal bütünlüğünü iyileştiriyor ve yeni uyarlanabilir yenileme yönetimi, güvenilirliği artırıyor. Bu sayede RAM tarafında Mi 12 ailesi daha hızlı bir deneyim sunabilecek. İşlemci tarafında ise bu modelde Snapdragon 898 yonga seti kullanılacak. Performans ve verimlilik konusunda canavar olacak olan Snapdragon 898, Mi 12’nin fişek gibi hızlı olmasını sağlayacak.

Xiaomi Mi 12 özellikleri

Şarj tarafında ise telefonun 120W kablolu ve 100W kablosuz şarjı desteklemesi bekleniyor. Ancak yeni kablosuz şarj düzenlemeleri nedeniyle bu telefon kendi anavatanında 50W kablosuz hızlı şarj ile satışa sunulabilir. Fiyat konusunda Xiaomi’nin yine bu yılki gibi makul davranması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.