Akıllı Telefon Ağustos 18, 2021 10:24

Samsung Galaxy A53 Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Samsung Galaxy A53 için daha önümüzde uzun bir süre var. Fakat kaynaklar akıllı telefona dair ilk bilgiler aktarmaya başladı.
Samsung Galaxy A53 Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Samsung, bu yıl mart ayında Galaxy A52 ve A52 5G modellerini tanıttı. Yakın zamanlı raporlara göre Samsung’un şu sıralar üzerinde çalıştığı telefonlardan biri de daha iyi işlemciye sahip Galaxy A52s 5G. GalaxyClub.nl sitesinde yer alan yeni bir rapor, Samsung Galaxy A53 modeline ilişkin ilk bilgilere vermeye başladı.

Yayınlanan rapora göre Galaxy A53’ün ana kamerasının mevcut Galaxy A52 ve Galaxy A72 modelleriyle aynı çözünürlüğe sahip olacak. Başka bir ifadeyle Galaxy A53’teki ana kamera bir kez daha 64 megapkisel çözünürlüğünde olacak. Sensörde bir değişikliğe gidilir mi, şu an için bilmiyoruz. Fakat Galaxy A72’te telefoto kamerayı Galaxy A53’te görmemiz bu defa yüksek ihtimal. Öte yandan bu bilgi Samsung’un orta segment telefonlarda henüz 108 megapiksel kamera kullanmayacağı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy A52s

Galaxy A52s’teki işlemci yükseltmesi göz önüne alındığında Samsung’un artık Galaxy A serisinin öne çıkan modellerini daha güçlü yonga setleriyle piyasaya sürmesi gerektiğine inanıyoruz. Galaxy A52 ve Galaxy A72’de Snadpragon 720G epey bir eleştirildi.

Önümüzdeki günlerde tanıtılacak Galaxy A52s modeline Snapdragon 778G işlemcisi güç verecek. Şu an orta segmentin en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 778 halihazırda Honor 50 serisinde ve Xiaomi Mi 11 Lite’ın 5G versiyonunda kullanılmakta.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.