Mobil Ağustos 18, 2021 15:17

OPPO Türkiye İsim Değiştirdi! Peki, Neden?

Çin'in önde gelen isimlerinden olan OPPO Türkiye pazarında ilginç bir karar aldığını açıkladı. OPPO'nun ismi ülkemizde değişti. Peki, neden?
OPPO Türkiye İsim Değiştirdi! Peki, Neden?

Çinli telefon üreticileri Türkiye pazarına akın etmeye başlamıştı. Bu süreçte OPPO Türkiye operasyonlarına start vermişti. Ülkemize yatırım yapan ve kısa süre içerisinde sevilen firmalar arasında yer almaya başlayan OPPO‘dan bugün ilginç bir açıklama geldi. Bugün gönderilen mektupta OPPO Turkey‘in ismi resmi olarak değişti.

OPPO’dan gelen mesajda; “İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne 17.08.2021 tarihinde tescil edilen Genel Kurul Kararımız sonucu şirketimizin OPPO Turkey Telekomünikasyon Ticaret Limited Şirketi olan unvanı Maxone Telekomünikasyon Ticaret Limited Şirketi olarak değiştirilmiştir. Kayıtlarınızda yer alan şirket unvanımızın güncellemesi için gereğini saygılarımızla arz ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Bu noktada şunu belirtmekte fayda var. OPPO, Türkiye pazarından çekilmiyor ya da marka ismini değiştirmiyor. Yine OPPO telefonları göreceğiz. Bunun yanlış anlaşılmasını istemeyiz. Son kullanıcı için değişecek tek şey kutu arkasında OPPO Turkey yerine MaxOne yazacak olması. Yoksa marka aynı isimle telefon satışına devam edecek.

OPPO Türkiye neden isim değişikliğine gitti?

Bildiğiniz gibi OPPO, Çin’de BBK Electronics’in çatısı altında yer alıyor. BBK Electronics’in altında ise OPPO’nun yanı sıra Vivo, OnePlus, Realme ve iQOO markaları yer alıyor. Realme ve Vivo’dan sonra OnePlus da Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapmıştı. Bu yüzden firmanın ülkemizde yeniden yapılandırmaya gideceğini ve Maxone adı altında bu diğer kuruluşlarını da birleştireceğini düşünüyoruz.

OPPO Türkiye

Türkiye pazarı şu sıralar Çinli üreticiler için bulunmaz bir nimet. Özellikle iPhone cephesindeki önlenemez fiyat artışı kırk yıllık iPhone kullanıcılarını bile Android cephesine çekmişti. Bu yüzden yakın zaman içerisinde BBK’nin altındaki iQOO markasının da ülkemize geleceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.