Akıllı Telefon Ağustos 18, 2021 10:55

Huawei P9 Beş Yıl Sonra Güncelleme Alarak Şaşırttı

2016 yılında tanıtılan Huawei P9 sürpriz bir şekilde yeni bir güncelleme aldı. Yıllar sonra yayınlanan güncellemenin detaylarına göz atalım.
Huawei P9 Beş Yıl Sonra Güncelleme Alarak Şaşırttı

Huawei P9, 2016 yılında şirketin amiral gemisi akıllı telefonu olarak o yılın büyük bölümünde piyasaya sürüldü. P9 aynı zamanda Huawei ve Lecia iş birliğinin ilk başladığı telefon oldu.

P9 o dönem Android 6.0 Marshmallow tabanlı EMUI 4.0 ile çıkış yaptı ve daha sonraki süreçte Android 7.0 Nougat tabanlı EMUI 5.0 ve Android 8.0 Oreo tabanlı EMUI 8.0’a güncellendi. P9 şimdi piyasaya sürülmesinden beş yıl sonra yeni bir sistem güncellemesi alıyor.

P9 için güncelleme Çin’de yayınlandı. EVA-TL00 8.0.0.558 (C01) sürüm numarasını taşıyan yeni yazılım 318 MB büyüklüğünde görünüyor. Resmi değişiklik günlüğüne göre yeni yazılım yapısı güncellenmiş güvenlik yamalarıyla birlikte geliyor. Ayrıca, çevrimdışı ve çevrimiçi içeriği hızlı bir şekilde aramak için ana ekranda aşağı kaydırarak erişilebilen akıllı arama işlevini optimize ediyor.  Yeni güncelleme sistem kararlılığını da optimize etmekte.

Education Center ve Link Now uygulamaları için hızlı indirme simgeleri getiren güncelleme ek olarak AutoNavi ve WPS Office gibi önceden yüklenmiş uygulamaları kaldırmakta. Fakat dileyen kullanıcılar bunları tekrar uygulama mağazasından indirebilecek.

Huawei’in bu güncellemeyi küresel çaptaki P9 modelleri için ne zaman yayınlayacağı henüz bilinmiyor. Fakat bu noktada şirketin kullanıcıları çok fazla bekletmeyeceğini düşünüyoruz. Siz yine de ara ara P9 telefonunuzda Ayarlar menüsünde güncelleme sorgulatmayı unutmayın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.