Samsung Ağustos 18, 2021 9:54

Galaxy S22 Ultra Xiaomi Mi 11 Ultra Gibi Olabilir

Samsung'un Ocak'ta tanıtacağı yeni canavarı Galaxy S22 Ultra hakkında heyecanlandıran sızıntılar geldi. Telefon Mi 11 Ultra gibi olabilir.
Galaxy S22 Ultra Xiaomi Mi 11 Ultra Gibi Olabilir

Ocak ayında Samsung karşımıza S22 ailesi ile çıkacak. Bu serinin tepe modeli olması beklenen Galaxy S22 Ultra hakkında bugün herkesi heyecanlandıran bilgiler geldi. Son raporlara göre, Snapdragon 898 yonga setini kullanacak çok sayıda amiral gemisi geliştiriliyor. Görünüşe bakılırsa, bu amiral gemisi işlemciyi kullanacak ilk model Aralık ayının ortalarında gelecek. Şimdiye kadar, tüm spekülasyonlar bu çipi ilk olarak kullanacak iki cihaza işaret ediyor. Bunlar S22 ve Mi 12 serisi olacak.

Galaxy S22 Ultra kamera tarafında çok iddialı olacak

Konsept tasarımcıları tarafından ortaya çıkarılan görseller, Samsung Galaxy S22 Ultra’nın arka kısmının genel görünümünün hala S21 serisinin tasarımını sürdürdüğünü gösteriyor. Kamera alanı özel bir füzyon tasarımına sahip olacak. Ancak genel şekli, insanların bu yıl Mart ayında yola çıkan Xiaomi 11 Ultra’yı andırıyor. Arka kamera modülü tasarımı da Xiaomi’nin canavarına benziyor. Ancak tek fark arka tarafta bir ekranın olmaması.

Galaxy S22 Ultra

Ayrıca Samsung Galaxy S22 Ultra‘nın ekranına kavisli bir tasarım eklenmiş gibi görünüyor. Önceki raporlar, Galaxy S22 serisinin önceki neslin üç boyutlu modellerini sürdüreceğini gösteriyordu. Standart sürümde 6.06 inç ekran, Galaxy S22+ 6.55 inç ekran ve S22 Ultra ise 6.81 inç ekran ile gelecek. Tüm ekranlar 120Hz yüksek yenileme hızını destekleyecek.

Exynos 2200 yonga setli sürümleri S22’nin şahlanmasını sağlayacak. AMD ile Samsung arasındaki işbirliği sonrasında GPU tarafında yeni Exynos’un Snapdragon 898‘den daha fazla performans sergileyeceği ortada. Bu yüzden Samsung’un iki farklı varyantları önümüzdeki yıl büyük olay yaratacak.

Samsung’un bu yüzden ne yapıp ne edip iki yonga seti arasındaki uçurumu dengelemesi gerekiyor. Aksi durumda eleştiri oklarının hedefinde kalacaklar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.