MIUI Ağustos 17, 2021 15:23

Xiaomi’den MIUI için Skandal Karar!

Xiaomi, ilginç bir karara imza attı. Deneyimli kullanıcıların MIUI beta sürümlerini test etmesi ve düzenlemesi yasaklandı.
Xiaomi’den MIUI için Skandal Karar!

Çinli Xiaomi, son yıllarda çok tepki topladığı arayüzü konusunda bugün skandal bir karara imza attı. Mi Fan olarak adlandırılan birçok kişi beklenmedik bir şekilde dahili test ekiplerinin hariç tutulduğunu ve yeni MIUI sürümlerini test etmelerine izin verilmediğini keşfetti.

MIUI beta testlerine deneyimli kullanıcılar alınmayacak!

Kullanıcı raporlarına göre, MIUI bellenim geliştirme ekibinden, bellenimin mevcut beta sürümüne ilişkin değerlendirmelerini geçen hafta yapmadıklarını ve bu nedenle projeden diskalifiye olduklarını belirten bir bildirim aldılar. Aynı zamanda, birçoğu belirli bir sebep göstermeden beta test ekibinden birdenbire atıldıklarını doğruladı.

Xiaomi’nin eylemleri, aralarında MIUI dahili testlerinde yıllardır yer alan yeterince deneyimli kullanıcının bulunduğu birçok hayranı kızdırdı. Weibo sosyal medya sayfasında doğrudan Xiaomi kurucusu ve CEO’su Lei Jun ile mesajlaşmaya başladılar. Ancak şirketin başkanı şu ana kadar sessiz kaldı.

Xiaomi’nin büyük basın toplantısı geçen hafta gerçekleşti. Şirket, amiral gemisi Xiaomi Mi Mix 4, CyberDog robotu ve Xiaomi Mi Pad 5 serisi tabletlerin yanı sıra MIUI 12.5 Enhanced Edition’ı da tanıttı. Bu, şirketin amiral gemisi modellerinin ay sonuna kadar alacağı tescilli arayüzün geliştirilmiş bir versiyonu olacak. Ayrıca yeni modellere bu güncelleme ile yeni özellikler eklenecek.

Xiaomi MIUI 12

MIUI 12.5 Enhanced Edition, başlangıçta Mi Mix 4, Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 10S ve Redmi K40, Redmi K40 Pro, Redmi K30S Supreme Anniversary Edition ve Redmi K30 Pro kullanıcılarına sunulacak.

Xiaomi her ne kadar güncelleme konusunda desteğini genişletse de geliştiricilerini saf dışı bırakması çok tepki toplamasına neden olacak gibi görünüyor. Xiaomi’nin deneyimli kullanıcılarını saf dışı bırakmak istemesi kabul edilemez bir durum. Umarız Çinli firma en kısa sürede hatasından döner ve test ekibini genişletmeye devam eder.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.