Apple Ağustos 17, 2021 16:20

MacBook Pro Mini LED ile Devrim Yaratabilir

Apple'ın Ekim ayında tanıtacağı söylenen MacBook Pro modelinin Mini LED teknolojisi ile geleceği ortaya çıktı. İşte detaylar.
MacBook Pro Mini LED ile Devrim Yaratabilir

Mini-LED teknolojisi, bir sonraki büyük ana akım görüntüleme teknolojisi olarak geniş çapta kabul görüyor. Şirketler artık bu teknolojiyi cihazlarında yavaş yavaş benimsiyor. Popüler tedarik analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple‘ın yakında yeniden tasarlanacak olan 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin piyasaya sürülmesiyle sektörde Mini LED ekranların benimsenme oranı artacak.

MacBook Pro Mini-LED teknolojisi ile şov yapacak

Apple’ın yüksek MacBook Pro modellerinde Mini-LED ekranları tanıtmasıyla, bu teknolojiye olan talep büyük bir artış gösterecek. Bununla birlikte, Apple ne zaman yeni bir endüstri teknolojisi benimsese, diğer şirketlerin de bunu ürünlerine dahil ettiğini görmek oldukça yaygın. Sonuç olarak bu durumda teşhir sektörü artan talebi karşılamak için yatırımlarını artıracak ve üretim maliyetlerini aşağı çekecektir.

Apple’a yakınlığı ile bilinen Ming-Chi Kuo; “Mini LED panel sevkiyatlarını iPad’lerin değil, MacBook’ların yönlendirdiğine inanıyoruz. MacBook satışları son birkaç yılda fazla artmadı. Bununla birlikte, Mini LED panellerin, Apple Silicon’un ve tamamen yeni tasarımların benimsenmesi nedeniyle MacBook gönderilerinin 2021 ve 2022’de yıllık bazda yüzde 20 veya daha fazla artmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

MacBook Pro

Şu anda söylentiler, yaklaşmakta olan MacBook Pro 14 inç ve MacBook Pro 16 inç’in MagSafe şarj bağlantı noktası, HDMI bağlantı noktası, SD kart yuvası, Touch Bar içermeyen yeni bir tasarıma sahip olacağını ve yeni nesil Apple M2 yonga seti tarafından destekleneceğini gösteriyor. MacBook Air’in de daha hafif olacak ve daha ince çerçevelere sahip olacak şekilde yeniden tasarlandığı bildiriliyor. Ancak bu model bir yıl gecikmeli olarak yani 2022’de gelecek.

Son olarak, arka planda Apple, 2023-2024 civarında piyasaya çıkması beklenen Mikro LED ekranların geliştirilmesi üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte, geliştirme çok erken aşamalarında ve görünüşe göre henüz bir üretim programı yok.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.