Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 17, 2021 20:55

Huawei Nova 9 Huawei P50’de Olmayan Özellik ile Geliyor

Huawei'nin bu yıl içerisinde tanıtacağı Huawei Nova 9 serisi hakkında detaylar sızdı. Yeni telefon P50'de olmayan özellikler ile gelecek.
Huawei Nova 9 Huawei P50’de Olmayan Özellik ile Geliyor

Amerika’nın ambargolarına rağmen dünyanın en iyi fotoğraf çeken telefonu Huawei P50 Pro’yu tanıtan firma, şimdilerde ise Huawei Nova 9 üzerine çalışıyor. Çinli bir kaynağa göre, bu yıl Eylül ayında Huawei, beşinci nesil ağlara bağlantıyı destekleyecek olan Huawei Nova 9 serisini piyasaya sürecek. İlginç bir şekilde, daha önce duyurulan amiral gemisi serisi Huawei P50, tedarik sorunları nedeniyle böyle bir desteğe sahip değil.

Huawei, geçen yıl Aralık ayında Nova 8 ve Nova 8 Pro’yu piyasaya sürmüştü. Bu nedenle Nova 9’un yine Aralık ayında tanıtılacağı söyleniyor. Kaynaklar; Nova 9 serisinin Honor 50’den daha ilginç bir tasarımın yanı sıra çeşitli renk seçenekleri alacağını da ekliyor. Ancak Honor 50 ile karşılaştırıldığında, Nova 9 o kadar da iyi olmayan tek çipli bir sisteme sahip olacak. Honor 50’nin Snapdragon 778G tarafından desteklendiğini belirtelim. Muhtemelen yeni seride Snapdragon 7 serisi bir işlemciye yer verilecek.

Tasarım açısından Huawei Nova 9’un ABD yaptırımları nedeniyle piyasaya sürülmeyecek olan Huawei P50, Nova 8 ve Mate 50’nin bir karışımı olacağı söyleniyor. Kaynak, üreticinin yeni akıllı telefon serisiyle birlikte yeni bir yazıcı ve diğer akıllı cihazları duyurduğunu da ekliyor.

Huawei P50 Pro

Çinli teknoloji devinin akıllı telefon işinden çekilmeye hiç niyeti yok. HarmonyOS 2.0 ile rüzgarı arkasına alan firma bu süreçte tanıtacağı telefonlarında Android yerine kendi işletim sistemini kullanacak. Kendi içerisinde bir ekosistem oluşturan Huawei’nin bu süreçte başarılı olacağını ve eski günlerine geç de olsa geri döneceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.