Akıllı Telefon Ağustos 16, 2021 17:53

Samsung Bir Ülkede Daha Xiaomi’ye Yenildi

Xiaomi Samsung 'u bir ülkede daha geride bırakmayı başardı. Xiaomi akıllı telefon pazarında zirve yürüyüşünü emin adımlarla sürdürüyor.
Samsung Bir Ülkede Daha Xiaomi’ye Yenildi

Xiaomi’nin akıllı telefon dünyasındaki zirve yürüyüğü emin adımlarla sürüyor. Canalys tarafından yayınlanan rapora göre Xiaomi bu defa Samsung ‘u uzun yıllardır bir numara olduğu Tayland’da geçmeyi başardı.

Raporda yer alan bilgilerde 2021 ikinci çeyrek dönemi itibariyle Xiaomi ülkedeki akıllı telefon pazarının yüzde 21’ini elinde bulunduruyor. Samsung’u geçen bir diğer üretici ise OPPO oldu. OPPO’nun ülkedeki azar payı yüzde 19 olarak belirlendi.  Samsung’un üçüncü sırada yer aldığı listenin dördüncü sırasında Vivo, beşinci sırasında ise Realme yer alıyor.

Samsung Xiaomi ve Apple

Xiaomi, ikinci çeyrekte şirketin sevkiyatlarının yıllık yüzde 200 artmasıyla Tayland’da birinciliği ele geçirmeyi başardı. İlginç bir şekilde OPPO, Samsung, Vivo ve Realme sırasıyla %2, %15, %31 ve % 28’lik düşüşler yaşadılar.

Xiaomi için akıllı telefon satışlarında Latin Amerika, Afrika ve Batı Avrupa’da hızla büyüyor ve sırasıyla %300, %150 ve %50 büyüme kaydetti. Şirket bunu yaparken pazar paylarını artırmak için kapsamlı bir kampanya başlatacak olan Oppo ve Vivo’yla sıkı bir rekabete girişecek.

Öte yandan Xiaomi, ikinci çeyrek itibariyle dünya çapında yüzde 83’lük bir büyüme kaydederek teknoloji devi Apple’ı geride bırakarak en büyük ikinci üretici konumuna yükseldi. Avrupa’da ise pazarın bir numarası olan Xiaomi, sadece haziran ayı satışları söz konusu olduğunda Samsung’u geçerek ilk kez bir numaraya yükseldi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.