Akıllı Telefon Ağustos 16, 2021 19:53

Xiaomi Mi Mix 4 Sadece 1 Dakikada Xiaomi’ye Servet Kazandırdı

Xiaomi Mi Mix 4 satışa sunuldu. Akıllı telefon için ön talep sayısı rekor düzeydeydi zaten. Satış beklendiği gibi sadece 1 dakika sürdü.
Xiaomi Mi Mix 4 Sadece 1 Dakikada Xiaomi’ye Servet Kazandırdı

Ekran altı kamera teknolojisinin şu an için en iyi temsilcisi olan Xiaomi Mi Mix 4 bugün itibariyle satışa sunuldu. Çin’de kullanıcılarla buluşan akıllı telefonun küresel çapta satışa sunulması beklenmiyor. Üretim hacmi artarsa belki ileride diyelim.

Mi Mix 4 rekor ön taleple epey bir ilgi göreceğini zaten gösterdi. Xiaomi’den yapılan açıklamaya göre telefon satışa sunulduktan sadece bir dakika sonra 46,3 milyon dolar gelir sağladı. Kaç adet satıldığı açıklanmadı, fakat fiyatı göz önüne alındığında sayısının 50 bin adet olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan Xiaomi başkanı Liu Weibing, Mi Mix 4 ilk etapta sınırlı sayıda satışa sunulması nedeniyle kullanıcılardan özür diledi. Kıdemli yönetici akıllı telefonun popülaritesini öngördüklerini, fakat Snapdragon 888 Plus işlemcisinin tedariki nedeniyle büyük bir stok sağlayamadıklarını belirtti. Xiaomi ayrıca Mi Mix 4’ün seramik kasasında da tedarik sorunu yaşamakta.

 Xiaomi’nin dikkat çeken bir diğer ürünü olan Mi Pad 5 de bugün itibariyle satışa sunuldu. Şirkette yapılan açıklamaya göre tablet ise 5 dakikada 200 bin adetten fazla sattı. Mi Pad 5 serisinde yeterli stok olsa da, kullanıcılar kalem ve klavye aksesuarlarını bulmakta zorlandıklarını ifade ediyor.

Mi Mix 4’ün aksine Mi Pad 5 serisi kısa süre içerisinde Çin dışına çıkıp Avrupa pazarına giriş yapacak. Tablet serisinin çok geçmeden Türkiye’de de satışa sunulmasını bekliyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.