Xiaomi Ağustos 16, 2021 13:38

Xiaomi 100W Kablosuz Şarj Standını Tanıttı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Çin'in yasalarını tanımıyor. Xiaomi 100W kablosuz şarj standı ile bugün karşımıza çıktı. İşte fiyatı.
Xiaomi 100W Kablosuz Şarj Standını Tanıttı

Teknoloji devi unvanını bu yıl tamamen eline alan Xiaomi bildiğiniz gibi Mart ayında 80W kablosuz şarj standını tanıtmıştı. Bugün ise Xiaomi 100W kablosuz şarj standını tanıttı. Ancak şirket henüz bunu destekleyecek bir telefon piyasaya sürmedi. Hala Qi şarj teknolojisine sahip ve çift bobin tasarımını koruyor. Şarj cihazını soğutmak için gerektiğinde açılan dinamik bir fan da standda yer alıyor.

Eski modelde olduğu gibi aşırı akım, aşırı voltaj, aşırı sıcaklık, elektrostatik koruma ve yabancı cisim algılama özelliklerine sahip. Ayrıca bu modelde akım kalibrasyon koruma katmanı da yer alıyor. Yeni şarj standı, kutuda 80W şarj cihazıyla aynı olan Xiaomi 120W şarj cihazı ve 6A USB kablosu ile birlikte geliyor.

Yeni 100W şarj cihazını, 50W’da şarj olmasına rağmen Mi MIX 4 ile birlikte kullanabilirsiniz. Şirket, telefonun 4500 mAh pilini kablosuz olarak şarj etmenin sadece 28 dakika sürdüğünü belirtiyor. Mi 100W Mi Kablosuz Şarj Standı, taban için altın kaplamalı siyah renkte geliyor. Yaklaşık olarak 89 dolardan satışa sunulacak olan bu model Çin’deki mağazalarda yerini alacak.

Xiaomi 100W Kablosuz Şarj

Çin demişken, Çin hükümeti kablosuz şarj standartını 50W ile sınırlandırmak için çalışmalarına başladı. Eğer bu yasa kabul edilirse, Xiaomi’nin 80W ve 100W’lık şarj standları Çin’de satışa sunulmayacak. Avrupa pazarı için elini güçlendirecek olan firma, bakalım bu yasağı aşmanın bir yolunu bulabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.