Vivo Ağustos 16, 2021 15:55

Vivo X70 Eski Yonga Setleri ile Gelebilir

Vivo'nun uzun zamandır konuşulan Vivo X70 ve X70 Pro modelleri ile amiral gemisi segmentinde yer almayacağı ortaya çıktı.
Vivo X70 Eski Yonga Setleri ile Gelebilir

Çini Vivo’nun X serisi modelleri, her zaman amiral gemisi segmentinde yer almayı başarmıştı. Ancak bu yılki Vivo X70 ve X70 Pro çeşitleri bu geleneği değiştirebilir. Ünlü sızıntı devine göre ana modelde Samsung’un geçtiğimiz yılın amiral gemisi işlemcisi olan Exynos 1080 kullanılacak. Ancak bu sadece Çin’deki sürümünde yer alacak. Avrupa pazarında ise sürpriz bir şekilde Dimensity 1200 yonga setine yer verilecek.

Sızıntı devi ayrıca X70 serisinin üç versiyona ayrılacağını da açıkladı. Bahsi geçen yongaların dışında, Pro+ varyantında yeni duyurulan Snapdragon 888 Plus yongasının kullanılacağı söyleniyor. Yani anlayacağınız sadece Pro+ sürümü amiral gemisi segmentinde yer alacak.

Aslında bu strateji oldukça mantıklı görünüyor. Çin’de sürekli artan rekabet karışısında Vivo’nun tek seri ile üç segmente de hitap etmesi firmanın satışlarını olumlu anlamda etkileyebilir.

X70 ve X70 Pro’nun ayrıca 44W şarjı destekleyeceği söyleniyor. Pro+ modelinde ise 44W yerine 66W hızlı şarj teknolojisine yer verilecek. İddialara göre X70’in delikli tasarıma sahip bir FHD+ ekrana sahip olacak . Beklendiği gibi, ön kamera açıklığı üst orta alana yerleştirilecek. Ayrıca ekran 120Hz yenileme hızını destekleyecek.

Vivo X70 Pro

Ana kameranın sensörü de önceki nesil IMX598’den IMX766‘ya yükseltilecek. Ancak şimdilik telefonun kameraları hakkında net bir bilgi bulunmadığını belirtelim. Tasarımsal açıdan selefinin makyajlanmış hali olmasını beklediğimiz yeni modellerin önümüzdeki haftalarda resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Türkiye pazarına yıl bitmeden geleceğini düşündüğümüz bu seri, fiyat konusunda da uygun olursa rekabet açısından Vivo’nun elini güçlendirir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.