Apple Ağustos 16, 2021 10:08

iPhone 13 Fiyatı Hakkında Çarpıcı İddia!

iPhone 13 fiyatı hakkında önemli bir kaynaktan yeni bilgiler geldi. Son dakika haberler iPhone 13 serisini bekleyenleri sevindirecek.
iPhone 13 Fiyatı Hakkında Çarpıcı İddia!

Apple, birkaç hafta sonra muhtemelen 14 Eylül tarihinde iPhone 13 serisini görücüye çıkaracak. Daha önceki iddialar telefonların 17 Eylül tarihi itibariyle ön sipariş toplamaya başlayacağı, resmi satışların ise 24 Eylül’de başlayacağı yönündeydi. Peki iPhone 13 fiyatı ne kadar olacak. Son olarak güvenilir bir kaynağın fiyata dair aktardığı bilgilere göz atalım.

Oldukça güvenilir bir ajans olan TrendForce’ın aktardığı son bilgilere göre şu an seri üretimde olan iPhone 13 serisinde fiyatlar iPhone 12 serisi ile aynı tutulacak. Rapora göre Apple, gelecek nesil iPhone cihazlarında fiyatı artırmayı planlamıyor. Başka bir ifadeyle iPhone 13 serisindeki fiyatlar iPhone 12 ve hatta iPhone 11 serisindeki ile aynı kalacak.

Aynı kaynak ayrıca  yeni iPhone’larda 120Hz tarama hızına sahip ekranlar kullanılacağını iddia ediyor. Tabii bu ekranın sadece Pro modellere özgü olması bekleniyor. 25 watt hızlı şarj desteğiyle geleceği bildirilen iPhone 13 serisinde kamera ve batarya yükseltmeleri de göz önüne alındığında fiyatların aynı seviyede tutulması Apple adına büyük bir başarı olacaktır.

Tabii söz konusu Türkiye olduğunda iPhone 13 serisini iPhone 12 serisindeki fiyatlardan beklemek fazla iyimser olacaktır. Geçen yıla göre döviz kurunda ciddi bir artış söz konusu ve haliyle bu durum fiyatlara yansıyacaktır.

Daha önceki bir başka raporda, iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de fiyatların iPhone 12 serisiyle aynı tutulacağı; Pro ve Pro Max modellerinde ise 50 $’lık bir artış ön görüyordu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.