Akıllı Telefon Ağustos 16, 2021 10:24

Huawei Store’larda Farklı Marka Telefonlar Görürseniz Şaşırmayın

Huawei Store 'larda yakında farklı marka telefonlar görürseniz. Huawei mobil pazarda kâr getirecek yeni bir şeyler deniyor.
Huawei Store’larda Farklı Marka Telefonlar Görürseniz Şaşırmayın

Huawei, kendi çevrimdışı mağazalarında üçüncü taraf akıllı telefonlar satmaya başlayabilir. En son bilgilere göre, 20 Ağustos’tan itibaren Huawei Store ‘larda “Monica” kod adlı yeni bir telefonun satışına başlanacak. Gelen bilgilerden bazılarının telefonun Huawei’ye ait olmadığı yönünde. Cihazın fiyatı ve teknik özelliklerine dair detaylar ise şu an için bilinmiyor.

Yakın zamanda P50 serisi dışında tanıtılan ve fiziksel mağazalarda satışa sunulacak bir Huawei telefon bulunmamakta. Dolayısıyla genel kanı çok yakında Huawei mağazalarında farklı bir markaya ait telefon görebileceğimiz yönünde.

Gelişmeler Huawei mağazalarında Xiaomi, OPPO, Samsung ve Apple gibi önemli rakiplere ait telefonların satılmayacağı yönünde. Huawei bunun yerine operatör ve küçük üreticilerin telefonlarını kendi mağazalarına getirecek.

Huawei yaz, HarmonyOS 2.0 işletim sisteminin diğer akıllı telefon geliştiricileri ve diğer teknolojiler tarafından kullanıma açık olduğunu resmen duyurdu. Bu nedenle Huawei mağazalarında göreceğimiz telefonlar HarmonyOS işletim sistemine sahip olabilir.

Huawei’nin uzun süredir Amerikan yaptırımlarının etkisinde kaldığını, bu da yeni akıllı telefonların istikrarlı bir şekilde piyasaya sürülmesini imkansız hale getiriyor. Bu nedenle Huawei özellikle son birkaç ay içinde pazar payını önemli ölçüde rakiplerine kaybetti. Bu süreçten en kârlı çıkan marka ise raporlara göre Xiaomi oldu.

Öte yandan yakın zamanda LG, Güney Kore’deki mağazalarında iPhone başta olmak üzere bazı Apple ürünleri satacağını açıkladı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.