Akıllı Telefon Ağustos 16, 2021 12:52

Asus ROG Phone 5s Tam 24GB RAM ile Geliyor

Asus ROG Phone 5s için geri sayıma geçildi. Oyun canavarı akıllı telefon öncülü olan ROG Phone 5'e göre önemli gelişmeler içerecek.
Asus ROG Phone 5s Tam 24GB RAM ile Geliyor

Asus, ROG Phone 5’in piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra bu defa telefonun devam modelini duyurmaya hazırlanıyor. Devam modeli dediğimize bakmayın, yeni telefon Asus ROG Phone 5S adını alacak ve gelen bilgilere bakılırsa telefonda üç önemli gelişme göreceğiz.

ROG Phone 5’te Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisini kullanan Asus, söz konusu devam modeli olduğunda tercihini bu defa Snapdragon 888 Plus’tan yana kullanacak. İki telefon arasındaki bir diğer önemli fark bellek genişletme teknolojisi olacak.

ROG Phone 5S’te RAM seviyesi 6GB’a kadar artırılabilecek. Sanal RAM olarak ifade edilen yeni teknoloji ile birlikte ROG Phone 5S’te toplamda 24GB RAM yer almış olacak. Telefondaki fiziksel RAM 18GB olacak. Öte yandan telefonun 256GB ve 512GB versiyonlarının olması bekleniyor.

Ekran yenileme hızında da önemli bir gelişme dikkat çekiyor. ROG Phone 5’te ekran yenileme hızı 60, 120 ve 144 Hz olarak ayarlanabilirken, devam modelde bunlara ek bir de 90Hz modu eklenecek. Ayrıca panel özel bir algoritma sayesinde senaryosuna bağlı olarak ekran yenileme hızı için en uygun değeri otomatik olarak seçecektir.

Geri kalan özellikler ise aynı seviyede kalacak. Yani 6000 mAh pil, üçlü ana kamera, stereo hoparlörler, tetikleyici tuşlar, oyuncu tasarımı ve aynı yazılım bizleri bekliyor olacak. ROG Phone 5s ilk olarak Çin pazarına yönelik olacak. Telefonun küresel çapta satışlarının ise eylül ayında başlaması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.