Akıllı Telefon Ağustos 15, 2021 9:51

Xiaomi, Samsung’dan Çok Daha İyisini Yaptı!

Xiaomi Mi Mix 4 ekran altı kamera teknolojisi şu an için zirveyi temsil ediyor. Ön kamerayı görmek neredeyse imkansız görünüyor.
Xiaomi, Samsung’dan Çok Daha İyisini Yaptı!

Xiaomi Mi Mix 4 ekran altı kamera özelliği, bu teknolojiyi bir anda zirveye taşıdı. Geçen yıl Axon 20 modeliyle emekleme döneminde olan ekran altı kamera teknolojisi bu yıl arka arkaya tanıtılan Axon 30 ve Mi Mix 4 ile büyük bir mesafe kaydetti. Yayınlanan görüntüleri ve kamera örnekleri, ön kameranın görünmez hale geldiğini ve fotoğraf kalitesinin epey bir ileri taşındığını gösteriyor.

Mobil dünyasının saygın isimlerinden biri olan Ice Universe adlı kullanıcı bir süredir deneyimlediği Xiaomi Mi Mix 4 için yeni bir kısa video yayınladı. Kullanıcının yayınladığı videoda Mi Mix 4’teki ekran altı kameranın açık renkli duvar kağıdından bile fark edilmediğini gösteriyor. Hatta kamera bölgesine yakınlaştırma yapıldığında dahi ön kamera fark edilmiyor.

Galaxy Z Fold 3’te de ekran altı kamera teknolojisi kullanıldı, fakat buradaki ön kamera fazlasıyla fark edilmekte ve açıkçası geçen yıl tanıtılan Axon 20’deki ön kamera ile aynı seviyede. Alt bölümdeki fotoğraflarda Xiaomi Mi Mix 4, ZTE Axon 20 ve Axon 30 modellerindeki ön kameraların görünürlüklerini kontrol edebilirsiniz.

Galaxy Z Fold 3’ün ekran altı kamerası ise şöyle görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.