Akıllı Telefon Ağustos 15, 2021 8:53

MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesi Dünyaya Açılıyor, Telefonlarınızı Hazırlayın

MIUI 12.5 Enhanced güncellemesi Çin'de başladı. Xiaomi güncellemeyi dünya geneline yaymaya hazırlanıyor. Yeni güncelleme neler getiriyor?
MIUI 12.5 Enhanced  Güncellemesi Dünyaya Açılıyor, Telefonlarınızı Hazırlayın

Xiaomi, 10 Ağustos’ta gerçekleştirdiği etkinlikte MIUI arayüzü için yeni bir sürüm duyurusu gerçekleştirdi. MIUI 12.5 Enhanced olarak isimlendirilen yeni arayüz güncellemesi, MIUI 13 öncesi Xiaomi, Redmi ve POCO akıllı telefonlarda sistemleri daha kararlı bir hale getirmeyi hedefliyor.

MIUI12.5 Enhanced güncellemesi Çin’de ilk olarak Mi 10 serisi için başladı ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde on iki Xiaomi telefona daha ulaşacak. Peki Xiaomi meraklıların heyecanla beklediği bu güncellemeyi küresel çapta ne zaman kullanıma sunulacak?

Şirket tarafından yayınlanan bir bilgilendirme mesajına göre MIUI12.5 Enhanced güncellemesi gelecek ay itibariyle dünya geneline açılacak. Net bir tarih henüz yok, fakat eylül ayı ile birlikte birçok cihazın yeni MIUI sürümü ile tanışması bekleniyor. Çin’deki modelleri referans alırsak Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T ve Mi 10T Pro, POCO F3 ve POCO F2 Pro modellerinin güncellemeyi ilk etapta alması bekleniyor.

MIUI 12.5 Enhanced

MIUI’nin geliştirilen yeni sürümü, güç tüketimini azaltmak için bellek optimizasyonuna odaklanıyor. Sistem alt yapına odaklanan güncelleme ile kullanıcıların son dönemde rapor ettiği tüm hataların giderilmesi hedefleniyor.

MIUI 13 için sağlam bir temel oluşturacak bu güncelleme çekirdek düzeyindeki gelişmeleri ele alıyor. Xiaomi’den yapılan açıklamaya göre Enhanced sürümü ile sistem %15 daha az CPU yükü ve ortalama %8 daha az güç kullanacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.