Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 14, 2021 16:59

Xiaomi Mi Mix 4’ün Muhteşem Özelliği Yasalara Takıldı!

Ekran altı kameralı telefon Xiaomi Mi Mix 4'ün muhteşem özelliği maalesef ki yasalara takıldı. Bu özellik devredışı bırakılacak.
Xiaomi Mi Mix 4’ün Muhteşem Özelliği Yasalara Takıldı!

Teknoloji dünyasının merakla beklediği Xiaomi Mi Mix 4 geçtiğimiz günlerde resmiyete kavuştmuştu. Ekran altı kamerası ile gerçek tam ekran deneyimi sunan telefon için üst üste kötü haberler gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’den ilginç bir şekilde bu telefonu ön kamera için satın almak isteyenler başka modellere yönelmeli açıklaması gelmişti. Bugün ise telefonun etkinlikte duyurulmayan bir özelliğinin Çin yasalarından dolayı devredışı bırakılacağı ortaya çıktı.

Xiaomi Mi Mix 4 Çin’de bu özellik olmadan gelecek

Xiaomi‘nin yeni canavarı kayıp cihazınızı fiziksel bir SIM kart olmadan bile bulmanızı sağlayan yerleşik bir SIM kartla donatılıyor. Ancak, Çin yasalarıyla tutarsızlık nedeniyle bu özelliğin devre dışı bırakılması gerekiyordu. Xiaomi tarafından Weibo’da yayınlanan resmi bir açıklamaya göre, teknolojinin akıllı telefonlarda kullanılması onaylanmadı. Ayrıca şirket, kayıp koruma modunu kaldırdığı için kullanıcılarından da özür diledi.

Ekran altı kameralı telefon oldukça detaylı bir SIM bağlantısına sahip. Bu işlev, SIM kart değiştirilirse akıllı telefonu kapatıyor. Bu özelliklere ek olarak, Mi Mix 4, Uyarlanabilir Sinyal Optimizasyonu ve Manuel Sinyal Girişi dahil olmak üzere birçok başka özellik de sunuyor. Ek olarak, Mi Mix 4, anten amplifikatörü görevi gören benzersiz bir metal kasa ile birlikte geliyor. Akıllı telefonun 19 dahili anteni var ve 8 farklı senaryo için optimize edilmiş sinyal kalitesiyle 42 bandı destekliyor.

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi’nin en yeni teknolojilerine yer verdiği canavarının Çin yasalarından dolayı anavatanında bu özelliklerden mahrum bırakılması oldukça üzücü. Bu yıl içerisinde Avrupa pazarına da açılacak olan canavar muhtemelen Avrupa’da bu özelliklere sahip olacak. Güvenlik konusunda çıtayı yükselten Xiaomi’nin MIUI 13 güncellemesi ile Apple ayarında bir gizlilik deneyimi sunacağı söyleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.