Akıllı Telefon Ağustos 14, 2021 15:55

Xiaomi 100 Watt Hızlı Şarjlı Dikey Şarj Cihazını Satışa Sundu

Xiaomi 100 watt gücünde dikey formda çalışan ve dahili bir fan taşıyan kablosuz şarj cihazını satışa çıkardı. İşte ürünün fiyatı...
Xiaomi 100 Watt Hızlı Şarjlı Dikey Şarj Cihazını Satışa Sundu

Xiaomi aktif soğutma sistemine sahip 100 watt dikey kablosuz şarj istasyonunu piyasaya sürdü. Aynı ürünün daha önce 30 watt ve 55 watt güce sahip modelleri de satışa sunulmuştu. Akıllı telefonu hem dikey hem de yatay formda şarj edebilen cihaz, Xiaomi’nin Çin’deki resmi Xiaomi Mall çevrimiçi mağazasından 92 $ fiyatla ön siparişe açılmış durumda. Ürünün açık satışları ise 16 Ağustos tarihi itibariyle başlayacak.

Xiaomi’nin yeni kablosuz şarj cihazı akıllı telefon ve diğer kategorideki ürünleri epey hızlı şarj ediyor. Örnek vermek gerekirse; Xiaomi Mi Mix 4’ün 4.500 mAh büyüklüğündeki pilini yarım saatten daha kısa bir sürede %100’e kadar şarj edebiliyor. Ürün, Qi kablosuz şarj standardını desteklemekte ve yalnızca Xiaomi değil, diğer markaların akıllı telefonlarınca da kullanılabilecek.

Ürünün dahili bir soğutucu fan ile geldiğini belirtmiştik. Dahili fan, çalışma koşullarına bağlı olarak dönüş hızını ayarlamakta. Örneğin, geceleri gürültüyü azaltmak için hız minimum olacak seviyede ayarlanıyor. Xiaomi’nin 100 watt destekli kablosuz şarj cihazının küresel çapta ne zaman satışa sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.